شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/07/27 08:34:00
سرویس فرهنگی
محبی‌نیا با اظهار تاسف از نبود ایران در نمایشگاه فرانکفورت:

کوتاهی وزارت ارشاد غیر قابل تسامح است

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حضور ایران در مجامع فرهنگی بین المللی گفت: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار توضیح شفاف و روشن و برخورد قاطعانه با متخلفان در خصوص نبودن ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت را داریم.
کوتاهی وزارت ارشاد غیر قابل تسامح است عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حضور ایران در مجامع فرهنگی بین المللی گفت: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار توضیح شفاف و روشن و برخورد قاطعانه با متخلفان در خصوص نبودن ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت را داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/11617.jpg کوتاهی,وزارت,ارشاد,,غیر,قابل,تسامح,است Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگارخبرگزاری فرهنگی خانه ملت با انتقاد از نبودن ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، تصریح کرد: حضور در عرصه‌های فرهنگی بین‌المللی فرصتی بی‌نظیر و مناسب برای ارئه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشور در مجامع جهانی است و در خصوص این فرصت‌ها و استفاده از آن‌ها هیچ قصوری قابل قبول نیست.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سلیقه‌ای برخورد کردن وزارت ارشاد در زمینه شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی افزود: حضور در مجامع بین‌المللی فرهنگی و ارائه اندیشه اسلام و ایران در غالب کتب و انواع محصولات فرهنگی کار بسیار قابل دفاعی است و فرصت‌های این عرصه باید در اولویت پیگیری وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی باشد.

وی افزود: از این منظر بی‌برنامگی وزارت ارشاد برای حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت باعث گله‌مندی اهالی قلم، فعالان حوزه نشر و کتاب و مجلس از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی خواهان برخورد جدی با بدنه کار‌شناسی که در برنامه‌ریزی برای حضور در نمایشگاه کوتاهی کرده‌اند شد و گفت: امیدواریم بر اساس تدینی که در شخصیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سراغ داریم ایشان انتقاد‌های وارد شده را بپذیرند و با سعه صدر بیشتری در پی اصلاح امور بر آیند تا با برخورد جدی با متخلفان رخ دادن این کوتاهی در صدد پاسخگویی باشند.

محبی‌نیا با اظهار امیدواری برای رفع کوتاهی در برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور پررنگ‌تر مجامع بین المللی تاکید کرد: بدون شک نقصی که منجر به این موضوع شد متوجه بدنه کار‌شناسی است که تنبلی کردند اما وزیرارشاد باید با برخورد قاطع با این موضوع، سهم خود را در این نقص مرتفع سازد و اجازه ندهند سهم این قصور به پای ایشان نوشته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet