هدر موبایل
1390/07/26 18:31:33
سرویس اقتصادی
اسدالله بادامچیان در آستانه روز ملی صادرات:

هنوز در زمینه صادرات مشکل داریم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه آمار رسمی حاکی از صادرات ۳۴ میلیارد دلار کالا است، گفت: البته مشکلات صادراتی همچنان پابرجاست و این موضوع نشان می‌دهد که صادرات دست شرکت‌های بزرگ یا در دست دولت است.
هنوز در زمینه صادرات مشکل داریم عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه آمار رسمی حاکی از صادرات 34 میلیارد دلار کالا است، گفت: البته مشکلات صادراتی همچنان پابرجاست و این موضوع نشان می‌دهد که صادرات دست شرکت‌های بزرگ یا در دست دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/5719.jpg هنوز,در,زمینه,صادرات,مشکل,داریم Icana

 اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در آستانه روز ملی صادرات (29 مهر) گفت: در حال حاضر مشکلات زیادی در صادرات کالاهایی همچون فرش و صنایع دستی وجود دارد و در کالاهایی مانند تخم‌مرغ که قبلاً صادرکننده بوده‌ایم صادرات متوقف شده است.

نماینده مردم تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشوری که صادرات داشته باشد رونق می‌یابد ، افزود: به‌عنوان مثال تا زمانی که محصول گندم آمریکا صادر نمی‌شد کشاورزان آن کشور ضرر می‌کردند، اما از زمانی که شروع به صادرات گندم کرد تولید این محصول در کشور آمریکا اوج گرفت.

بادامچیان تصریح کرد: پیش از این به وزیر جهاد کشاورزی نیز گفته‌ام گندمی که 360 تومان از کشاورزان خریده می‌شود 400 تومان هزینه تمام‌شده دارد و باید این محصول به قیمتی از کشاورزان خریداری شود که رغبت به تولید بیشتر پیدا کنند و زمانی که تولید افزایش یابد با همکاری مسئولان ذیربط ، راه برای صادرات گندم نیز بیش از گذشته باز می‌شود.

وی ادامه داد: اگر مسئولان کمک کنند و از ظرفیت بخش کشاورزی کشور برای تولید محصول‌های مختلف استفاده شود می‌توانیم مازاد مصرف 75 میلیون نفر را صادر کرده و ارز به کشور بیاوریم، بدون اینکه نیاز چندانی به صادرات نفت باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه بخش غیردولتی عملکرد خوبی در زمینه صادرات ندارد، گفت: این موضوع به علت ذهنیت دولتی مسئولان و عدم آشنایی آنها با مسائل بازرگانی، صادرات، واردات و صنعت است، زیرا اغلب وزرا و سایر مسئولان  هیچ‌گاه تاجر نبوده و همیشه حقوق‌بگیر بوده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet