ایام محرم 1398
1390/07/26 17:43:15
سرویس سیاسی
علاء‌الدین بروجردی خطاب به سفیر بوسنی:

روابط اقتصادی ایران و بوسنی در حد نام این دو کشور نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر بوسنی ضمن تأکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه بویژه در حوزه اقتصاد و همکاری های پارلمانی، گفت: روابط اقتصادی ایران و بوسنی در حد نام این دو کشور نیست.
روابط اقتصادی ایران و بوسنی در حد نام این دو کشور نیست رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر بوسنی ضمن تأکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه بویژه در حوزه اقتصاد و همکاری های پارلمانی، گفت: روابط اقتصادی ایران و بوسنی در حد نام این دو کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/11819.jpg روابط,اقتصادی,ایران,و,بوسنی,در,حد,نام,این,دو,کشور,نیست Icana

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، علاء الدین بروجردی در   دیدار امروز- سه شنبه 26 مهرماه-  خود با امیر حاجیکا دوینچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین ضمن تاکید بر اهمیت گسترش و تعمیق روابط بین دو کشور در عرصه های مختلف بویژه همکاری های پارلمانی، گفت: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در جهت توسعه ارتباطات و مناسبات دوستانه و دوجانبه بویژه مراودات پارلمانی و اقتصادی حمایت می کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بوسنی را نامی آشنا و دوست داشتنی برای مردم خواند و افزود: تحکیم و گسترش روابط در حوزه های اقتصادی و تجاری میان تهران و سارایوو به نفع منافع مشترک دو کشور است که باید از این امر به نحو احسن بهره جست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به روابط اقتصادی بسیار خوب ایران با بسیاری از کشورهای جهان، ادامه داد: روابط اقتصادی ایران و بوسنی در حد نام این دو کشور نیست که باید با شناخت ظرفیت های موجود گام های جدیدی در این راه برداشت.

در ادامه این دیدار امیر حاجیکادوینچ سفیر بوسنی و هرزگوین ضمن قدردانی از کمک ها و حمایت های دولت و ملت ایران در طول سال های گذشته به مردم بوسنی و هرزگوین، گفت: سارایوو برای گسترش همه جانبه مناسبات دوستانه با ایران اهمیت زیادی قایل است.

وی در ادامه از فعالیت شرکت های اقتصادی ایران در بوسنی استقبال کرد و افزود: حجم همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور ناچیز است چون دو کشور ا ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری در عرصه های اقتصادی، گردشگری و عمرانی دارند که باید از آنها استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet