خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/26 18:25:13
سرویس فرهنگی
دستغیب خبر داد:

تصویب کلیات طرح شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه در کمیسیون فرهنگی

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب کلیات طرح شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه در کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: جزییات این طرح حدود ۲ هفته کاری آینده با حضور کار‌شناسان مربوطه در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
تصویب کلیات طرح شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه در کمیسیون فرهنگی نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب کلیات طرح شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه در کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: جزییات این طرح حدود ۲ هفته کاری آینده با حضور کار‌شناسان مربوطه در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/966.jpg تصویب,کلیات,طرح,شناسه‌دار,کردن,اشیا,عتیقه,در,کمیسیون,فرهنگی Icana

سید احمد رضا دستغیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت تصویب کلیات طرح شناسه‌دار شدن اشیا عتیقه را مهم‌ترین محور جلسه امروز کمیسیون متبوعش اعلام کرد و گفت: جلسه امروز کمیسیون پیرو جلسات کارگروه فرهنگ و گردشگری با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و کار‌شناسان دیوان محاسبات برگزار شد.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه خبرداد و افزود: 2 هفته کاری به عنوان مهلت تعیین شد تا مواد این طرح مورد بررسی جزیی و دقیق قرار بگیرد به این جهت که از تصویب قانون قبلی مدت زمان زیادی گذشته است و این قانون نیازمند بازنگری است.

دستغیب ادامه داد: ضروری است که در طی بررسی این طرح کار تنقیح قوانین نیز به‌طور جدی پیگیری و انجام شود تا در زمان اتمام پیگیری قوانین، قوانین مصوب قبلی اصلاح نیز شود.

وی با تاکید بر ضرورت به کار گیری و فعال شدن نهاد‌های غیر دولتی در این موضوع گفت: باید از حلقه‌های مفقوده‌ای که در جریان حمایت از این آثار فراموش شده‌اند نیز استفاده کرد و طرح بیمه این اشیا نیز باید به طور جدی پیگیری شود.

دستغیب با تاکید برتوجه و دغدغه کمیسیون فرهنگی در خصوص حفظ هویت ملی و فرهنگ افزود: کمیسیون در پی تدبیری برای حفظ آثار تمدنی است که در اختیار مردم است به این قرار که به جای آنکه نگهداری و تحویل این اشیا برای مردم ایجاد مزاحمت کند، به فرصتی برای تعامل و دریافت ارزشی افزوده‌ای برای مردم تبدیل شود.

وی بر‌ترین مراقبین آثار باستانی و عتیقه کشور را مردم توصیف و تصریح کرد: بهترین مراقبان مردم هستند و مجلس در پی ایجاد سازو کاری برای تحویل این وظیفه به مردم و تبدیل دولت به نقش ناظر و حمایت کننده است.

دستغیب از آمادگی مجموعه دولت برای حمایت از انجام پروسه شناسه‌دار کردن اشیا عتیقه خبر داد وگفت: با توجه به ضایعاتی که در عرصه اشیا عتیقه رخ می‌دهد باید این طرح با جدیت زیاد و تعامل مجلس و دولت پیگیری و اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet