هدر موبایل
1390/07/27 09:54:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

هدف آمریکا از این توطئه،تخریب روابط تهران-ریاض است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه گزارش آمانو مبتنی بر خواست آمریکایی‌ها تدوین شده است:گفت:عربستان به دام آمریکا نیفتد.
هدف آمریکا از این توطئه،تخریب روابط تهران-ریاض است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه گزارش آمانو مبتنی بر خواست آمریکایی‌ها تدوین شده است:گفت:عربستان به دام آمریکا نیفتد. https://cdn.icana.ir/d/019/6595.jpg هدف,آمریکا,از,این,توطئه،تخریب,روابط,تهران-ریاض,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه عصر سه‌شنبه اعضای کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه اعضای کمیسیون بر آخرین اخبار و تحولات سیاسی منطقه و جهان مروری داشته‌اند.

وی به فارس افزود:در این جلسه پیرامون توطئه اخیر آمریکا در ارتباط با طراحی تخریب روابط جمهوری اسلامی ایران با عربستان به عنوان طراحی سیاسی شیطنت‌آمیز، مسائلی مطرح شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: ضروری است که توطئه اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران خنثی شود و انتظار از عربستان نیز این است که به این دام آمریکا توجه کند.

وی با بیان اینکه در این جلسه گزارش "احمد شهید" گزارشگر ویژه حقوق‌بشر مورد رسیدگی قرار گرفت، تصریح کرد: ‌از نظر اعضای کمیسیون، تمام گزارش مذکور یک‌سویه و غیرقابل قبول و مردود است.

بروجردی بر همین اساس از بررسی گزارش آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این جلسه خبر داد و این گزارش را برخلاف عملکرد و کارنامه جمهوری اسلامی ایران در زمینه استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای دانست.

وی اضافه کرد: با توجه به همکاری‌هایی جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اجازه ایران به کارشناسان این آژانس برای بازدید از مراکز هسته‌ای ایران، در گزارش ارائه شده، ابهاماتی وجود دارد و می‌توان گفت که این گزارش مبتنی بر خواست آمریکایی‌ها تدوین شده و غیرقابل قبول است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: همچنین در این جلسه با حضور اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان، ابهامات این شورا به طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مورد بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان تصویب شد.

وی در خاتمه تأکید کرد: قرار بود مصطفی محمدنجار وزیر کشور به منظور پاسخگویی به سؤالات تعدادی از نمایندان در کمیسیون امنیت ملی حضور یابد، اما وی به دلیل تشکیل جلسه هیئت دولت در استان کرمانشاه، نتوانست در این جلسه حاضر شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet