هدر موبایل
1390/07/27 10:35:31
سرویس صحن
مخالفت نمایندگان با پیشنهاد دعوت وزیر ارشاد به جلسه علنی مجلس؛

باهنر: وزیر ارشاد به جلسه غیرعلنی مجلس فراخوانده می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از مخالفت نمایندگان با پیشنهاد دعوت وزیر ارشاد به جلسه علنی مجلس برای توضیح پیرامون مسائل فرهنگی کشور گفت: وزیرارشاد به جلسه غیرعلنی مجلس فراخوانده می شود.
باهنر: وزیر ارشاد به جلسه غیرعلنی مجلس فراخوانده می‌شود نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از مخالفت نمایندگان با پیشنهاد دعوت وزیر ارشاد به جلسه علنی مجلس برای توضیح پیرامون مسائل فرهنگی کشور گفت: وزیرارشاد به جلسه غیرعلنی مجلس فراخوانده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2396.jpg باهنر:,وزیر,ارشاد,به,جلسه,غیرعلنی,مجلس,فراخوانده,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست جلسه علنی امروز مجلس به درخواست جمعی از نمایندگان برای دعوت حسینی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارائه توضیحاتی پیرامون دغدغه های فرهنگی با 80 رای موافق و 32 رای مخالف و 19 رای ممتنع مخالفت کردند.

این درخواست براساس ماده 64 آئین نامه داخلی مجلس صورت گرفته بود. طبق این ماده درصورتى که نمایندگان لازم بدانند بنا به پیشنهاد رئیس مجلس و یا پانزده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس شوراى اسلامى ، وزراء مکلف به حضور در مجلس مى‏باشند و هرگاه تقاضاکنند و مطلبى داشته باشند، مطالب آنان استماع مى‏شود.

براساس تبصره 1 این ماده هیأت رئیسه مجلس می‌تواند تمام یا بخشی از یک جلسه مجلس را برای رسیدگی به امور مهم و اساسی کشور اختصاص دهد. همچنین براساس تبصره2 این ماده دستور این جلسات و چگونگی اداره آن توسط هیأت رئیسه تعیین خواهد شد.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت دراین مورد گفت: ما قصد داشتیم وزیر ارشاد را برای توضیح در مورد مسائل فرهنگی در یک جلسه غیرعلنی دعوت کنیم که نمایندگان خواستار حضور وی در جلسه علنی شدند حال که مجلس به این درخواست رای مثبت نداد وزیر را به جلسه غیرعلنی دعوت می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet