ایام محرم 1398
1390/07/27 11:07:38
سرویس صحن
سجادیان در نطق میان‌دستور:

فساد اقتصادی تبعات منفی اجتماعی بسیاری دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن فساد اقتصادی را دارای تبعات منفی زیادی از نظر مالی و اجتماعی دانست که کاهش اعتماد مردم به سیستم بانکی از آن جمله است.
فساد اقتصادی تبعات منفی اجتماعی بسیاری دارد عضو کمیسیون صنایع و معادن فساد اقتصادی را دارای تبعات منفی زیادی از نظر مالی و اجتماعی دانست که کاهش اعتماد مردم به سیستم بانکی از آن جمله است. https://cdn.icana.ir/d/019/1810.jpg فساد,اقتصادی,تبعات,منفی,اجتماعی,بسیاری,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز چهارشنبه 27 مهر مجلس شورای اسلامی محمدرضا سجادیان در نطق میان‌دستور خود با تسلیت درگذشت امام جمعه فقید خواف، گفت: امروزه خیزش‌های عظیم سطح منطقه حصار نظام دیکتاتوری و استکباری را در هم شکسته است و مردم ملت‌های مظلوم و مسلمان به دنبال عدالت‌خواهی، قانونمداری، آزادی‌خواهی، استقلال‌خواهی و دموکراسی هستند.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس افزود: برگزاری همایش بیداری اسلامی با حضور مقامات و اندیشمندان کشورهای اسلامی و توصیه‌های مقام معظم رهبری، نقطه عطف دیگری در کشور ماست و امیدواریم ملت کشورهای انقلاب کرده هدف نهایی خود را رسیدن به امت واحده اسلامی قرار دهند.

وی همچنین فساد اقتصادی 3 هزار میلیارد تومانی اخیر را یک سوءاستفاده بزرگ دانست که هزینه‌ها و تبعات منفی زیادی از نظر مالی و اجتماعی در پی داشت که کاهش اعتماد مردم به سیستم بانکی، افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاری نزول نرخ سرمایه‌گذاری، افزایش نرخ بیکاری، افزایش هزینه‌های دولت موجب مهار بزهکاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله آن است.

سجادیان از قوه قضائیه خواست تا با دقت و تیزبینی به بررسی ابعاد این قضیه پرداخته و ضمن معرفی مجریان خاطی به مردم با متخلفان قاطعانه برخورد کنند و کمیسیون اصل 90 نیز گزارش این پرونده را به استحضار نمایندگان برسانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن خواستار رفع مشکل چندین ساله جامعه اهل سنت در تهران در برگزاری نمازهای یومیه از سوی دولت شد و اظهار کرد: دولت از دخالت در تعیین هیات امنای اهل سنت و انتصاب امامان جمعه و جماعات مساجد که مغایر با اصل 12 قانون اساسی و عملی کشور است، پرهیز کند و اجازه دهند تا حوزه‌ها و مراکز علوم دینی، همچون طول تاریخ اسلام استقلال خود را حفظ کنند.

نماینده مردم خواف و رشتخوار درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود به پدیده خشکسالی اشاره کرد و گفت: مکاتبات، تذکرات و نطق‌ها به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی، کشور، نیرو و مسئولان ذی‌ربط تاثیری نداشته و امسال نیز وضعیت اسفبارتری برای کشاورزان و دامداران به وجود آمده است و تاکنون نیز اقدام و توجه خاصی به آن نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet