هدر موبایل
1390/07/30 17:37:32
سرویس اقتصادی
هاشمی:

پرداخت جوایز صادراتی موتور محرکه صادرات است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن با تأکید بر این که جوایز صادراتی باید به‌موقع پرداخت شود، گفت: منابعی که برای جوایز صادراتی در نظر گرفته شده است، پاسخگوی فعالیت‌های صادرکنندگان نیست.
پرداخت جوایز صادراتی موتور محرکه صادرات است رئیس کمیسیون صنایع و معادن با تأکید بر این که جوایز صادراتی باید به‌موقع پرداخت شود، گفت: منابعی که برای جوایز صادراتی در نظر گرفته شده است، پاسخگوی فعالیت‌های صادرکنندگان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/5862.jpg پرداخت,جوایز,صادراتی,موتور,محرکه,صادرات,است Icana

سیدحسین هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در آستانه روز ملی صادرات در 29 مهرماه، با تأکید بر پرداخت جوایز صادراتی به صادرکننده‌گان نمونه، تصریح کرد: سیاست کمیسیون صنایع و معادن و وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید با محور صادرات است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه منابعی که برای تکاپوی صادرکنندگان در نظر گرفته شده است به هیچ وجه کفاف تلاش‌ها و فعالیت‌های آن‌ها را نمی‌دهد به طوری که در شرایط کنونی صادرکنندگان برتری وجود دارند که بیش از سه سال جایزه صادراتی به آنان پرداخت نشده است.

وی با بیان این که در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن با مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت بر پرداخت جوایز صادراتی تأکید شده است، ادامه داد: انعکاس موضوع عدم پرداخت این مبالغ در جامعه مطلوب نیست و انگیزه تولیدکنندگان برای افزایش تولید برای صادرات را می‌کاهد.

هاشمی از قول مساعد وزیر وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سامان‌دهی اوضاع صادرکنندگان خبر داد و گفت: وزیر سازمان صادرات کشور را مکلف به بهبود اوضاع صادرکنندگان کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن یادآور شد: در عین حال که جایزه‌های صادراتی پرداخت نشده اما میزان صادرات از برنامه پنجم توسعه بیشتر بوده و این روند رو به رُشد است و صادرکنندگانی که در چنین شرایطی همراه با وجود تحریم‌ها به تولید صادراتی خود ادامه می‌دهند، شایسته تقدیرند.

با وجود قول مساعد رئیس‌جمهوری و دیگر مسئولان ارشد کشور، به ویژه در مراسم روزهای ملی صادرات سنوات اخیر، 400 میلیارد تومان بدهی جوایز معوق که می‌توانست در قالب ردیف‌های گوناگون بودجه سالانه تأمین شود، پرداخت نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet