هدر موبایل
1390/07/27 11:32:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موحد خبرداد:

بررسی وظایف بانک‌مرکزی در مجلس

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به پاسخ‌های رئیس کل بانک مرکزی به اعضای کمیسیون درباره وظایف این بانک در ارتباط با سوء استفاده اخیر مالی گفت:وظایف بانک مرکزی در این زمینه در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی وظایف بانک‌مرکزی در مجلس عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به پاسخ‌های رئیس کل بانک مرکزی به اعضای کمیسیون درباره وظایف این بانک در ارتباط با سوء استفاده اخیر مالی گفت:وظایف بانک مرکزی در این زمینه در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/1862.jpg بررسی,وظایف,بانک‌مرکزی,در,مجلس Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدحاجی محمد موحد،از برگزاری جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس با حضور محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در مورد بررسی زوایای سوء استفاده مالی اخیر ساعت 6 صبح روز جاری خبرداد و به مهر گفت: این جلسه در راستای بررسی وظایف بانک مرکزی در بعد نظارتی و سایر ابعادی که مسئولیت آن بر عهده بانک مرکزی است، مسائلی مطرح شد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد:در این جلسه نظرات،دیدگاهها و ایرادات نمایندگان مطرح شد و رئیس کل بانک مرکزی هم پاسخ های مربوطه را به نمایندگان ارائه کرد.

وی با مثبت ارزیابی کردن جمع بندی های نشست امروز کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: تمام دستگاهها و قوا در راستای وظایف قانونی خود حرکت می کنند تا ابهامات مردم و اما واگرهای ذهن آنها در مورد سوء استفاده مالی اخیر پاسخ داده شود.

موحد با تاکید براینکه باید ابعاد مسئله مذکور برای مردم روشن شود تا معلوم شود که چه مسائلی باعث شده تا این جریان اتفاق بیافتد، افزود: باید مشخص شود که این اتفاق در نتیجه ضعف قانون، عدم نظارت یا عدم توجه بوده و یا همه این جهات رعایت شده است اما دزدی اقدام به دزدی کرده است.

عضوکمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه نتایج اینگونه جلسات باید برای مردم مطرح شود،عنوان کرد:مردم نسبت به نظام و مسئولین اعتماد دارند بنابراین باید واقعیتها برای مردم روشن شود و قوای سه گانه با همگرایی به سمتی حرکت کنند که با هر فردی که در این جریان مقصر بوده و نقش داشته است، برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد:رئیس کل بانک مرکزی به ابهامات نمایندگان واینکه بانک مرکزی وظایف خود را دراین راستا انجام داده است یا خیر و از این موضوع مطلع بوده یا خیر و همچنین اینکه این بانک ادای وظیفه کرده است یا خیر پاسخ داد.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد:برخی پاسخ ها برای برخی از نمایندگان قابل قبول بود و پاسخ های ارائه شده ممکن است که برخی از نمایندگان را قانع نکرده باشد و هنوز ابهاماتی وجود داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet