هدر موبایل
1390/07/27 13:04:59
سرویس صحن
محجوب با استناد به ماده 200 آئین نامه داخلی:

دستگاه‌های اجرایی ملزوم به همکاری با هیات‌های تحقیق و تفحص هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با هیات‌های تحقیق و تفحص در مجلس هستند، گفت: در تحقیق و تفحص از شرکت سایپا نه‌تنها همکاری با هیات صورت نگرفت بلکه از رئیس هیات انواع شکایت‌ها به محافل قضائی شده است.
دستگاه‌های اجرایی ملزوم به همکاری با هیات‌های تحقیق و تفحص هستند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با هیات‌های تحقیق و تفحص در مجلس هستند، گفت: در تحقیق و تفحص از شرکت سایپا نه‌تنها همکاری با هیات صورت نگرفت بلکه از رئیس هیات انواع شکایت‌ها به محافل قضائی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/214.jpg دستگاه‌های,اجرایی,ملزوم,به,همکاری,با,هیات‌های,تحقیق,و,تفحص,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا محجوب در نشست علنی روز چهارشنبه 27 مهرماه در تذکری با استناد به ماده 200 آئین نامه داخلی مجلس گفت: باوجود تصویب مجلس برای تحقیق و تفحص از سهام شرکت سایپا و تاکید قانون بر موظف بودن دستگاه‌ها به منظور همکاری با هیات تحقیق و تفحص، مسئولان شرکت سایپا نه‌تنها هیچ‌گونه همکاری نداشته بلکه از نادر قاضی پور که رئیس این هیئت است شکایات فراوان هم داشته‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار بود چنین موضوعاتی در محافل قضائی رسیدگی شود دیگر نیازی به طرح موضوع تحقیق و تفحص در مجلس نبود.

وی رسیدگی هیات رئیسه مجلس به این موضوع را خواستار شد و ادامه داد: باید با اقدام‌های به موقع و به سروقت، مطابق قانون اساسی جلوی این تحرکات و اقدام‌های خلاف قانون گرفته شود.

محجوب در ادامه تذکر شفاهی خود خطاب به مسئولان سازمان تامین اجتماعی گفت: مجلس پیگیر اجرای قانون نوسازی صنایع است.

وی ادامه داد: سازمان نوسازی کشور به بهانه بار مالی از اجرای قانون طفره می‌رود، در حالی که قانون به صراحت گفته است 50 درصد مبالغ بار مالی را باید دولت و 50 درصد آن را صنایع نوسازی پرداخت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی به جای طفره رفتن از قانون باید گزارش چگونگی اجرای قانون را به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet