شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/30 11:25:41
سرویس بین الملل
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/32

قشقاوی: کشورهای اسلامی و عربی تحت تاثیر جو سازی های آمریکا قرار نگیرند

معاون پارلمانی وزارت خارجه گفت: آمریکا و همپیمانانش همواره به دنبال ایجاد اختلاف در میان جهان اسلام بودند که این مساله مستلزم هوشیاری همه کشورهای اسلامی و عربی است تا تحت تاثیر این جوسازی‌ها قرار نگیرند.
قشقاوی: کشورهای اسلامی و عربی تحت تاثیر جو سازی های آمریکا قرار نگیرند معاون پارلمانی وزارت خارجه گفت: آمریکا و همپیمانانش همواره به دنبال ایجاد اختلاف در میان جهان اسلام بودند که این مساله مستلزم هوشیاری همه کشورهای اسلامی و عربی است تا تحت تاثیر این جوسازی‌ها قرار نگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/2528.jpg قشقاوی:,کشورهای,اسلامی,و,عربی,تحت,تاثیر,جو,سازی,های,آمریکا,قرار,نگیرند Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خانه ملت ، درباره موج جدید ادعا واتهام زنی آمریکا مبنی بر دخالت ایران برای ترور سفیر عربستان در نیویورک، تصریح کرد: پردازش خبری این مساله در رسانه های آمریکایی اشکلات و تناقضات زیادی دارد.

 

سناریوی جدید آمریکا مانند فیلم‌های هالیوودی است

معاون پارلمانی وزارت خارجه افزود: روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز پس از انتشار نوشت، این نوع پردازش خبری مانند سناریوی یک فیلم هالیودی توسط تهیه کننده معروف آمریکایی کویین تان تانو بوده است؛ تحت این عنوان که فرد ایرانی با کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی برای انجام عملیات تروریستی ارتباط برقرار می‌کند اما این عملیات به سرانجام نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: بنابراین می‌توان با صراحت گفت که این مساله صرفا یک ادعاست و تاکید آنها بر این مورد نشان می‌دهد مقامات آریکایی به فیلم‌های هالیوودی علاقه زیادی دارند.

قشقاوی درباره جنبش اعتراضی وال استریت، گفت: بهتر است آمریکایی بجای پرداختن به این مساله به اعتراضات مردم‌آمریکا علیه نظام سرمایه‌داری توجه کنند.

وی بیان کرد: شان جمهوری اسلامی ایران فراتر از آن است که دست به چنین اقداماتی  احمقانه‌ای بزند.

 

با عربستان در برخی موارد اختلاف نظر داریم

معاون پارلمانی وزارت خارجه ادامه داد: ایران در برخی موارد با عربستان اختلاف نظر دارد اما آمریکایی‌های پای سفارت عربستان را هم به وسط این ماجرا کشیده‌اند تنها به این دلیل که میان جهان اسلام تفرقه بیاندازند و با صراحت می‌توان گفت صهیونیست‌ها اکنون سردمدار اصلی این مساله هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا و همپیمانانش همواره به دنبال ایجاد اختلاف در میان کشورهای غربی بودند که این مساله مستلزم هوشیاری همه کشورهای اسلامی و عربی است تا تحت تاثیر این جوسازی‌ها قرار نگیرند.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ادامه داد: مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره عملیات تروریستی که در برخی نقاط جهان انجام می‌شود را محکوم کرده است زیرا کشورمان خود قربانی عملیات تروریستی بوده است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet