هدر موبایل
1390/07/27 13:03:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی بند‌پی خبرداد:

طرح تصفیه ساده فاضلاب برای آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از ممنوعیت آبیاری محصولات غذایی کشاورزی با فاضلاب و سختگیری‌های بیشتر در این رابطه خبرداد.
طرح تصفیه ساده فاضلاب برای آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از ممنوعیت آبیاری محصولات غذایی کشاورزی با فاضلاب و سختگیری‌های بیشتر در این رابطه خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/800.jpg طرح,تصفیه,ساده,فاضلاب,برای,آبیاری,مزارع,و,زمین‌های,کشاورزی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛انوشیروان محسنی بند‌پی نماینده نوشهر وچالوس با اشاره به مصوبات ابلاغ شده از سوی دولت،به باشگاه خبرنگاران گفت:براساس دو مصوبه ابلاغ شده ازسوی دولت و بر اساس قانون مقرر شد ،ضوابطی در پیش‌گرفته شود که آن دسته از مواد غذایی کشاورزی که مورد مصرف مستقیم قرار می‌گیرند با سختگیری‌های بیشتر درباره آبیاری با فاضلاب روبرو شوند.
 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی اجرای این قانون در خصوص محصولات کشاروزی غیرغذایی اظهار داشت:ضرورتی برای اجرای ممنوعیت‌های مذکور در رابطه با محصولات کشاورزی غیرغذایی نظیر پنبه وجود نداشته و آبیاری با آبهای تصفیه نشده مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد کرد.
 

نایب رئیس کمسیون بهداشت همچنین از طرح تصفیه ساده فاضلاب برای آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی در جلسه امروز کمسیون بهداشت خبرداد.
بند‌پی خاطر نشان کرد: در جلسه سه‌شنبه‌کمسیون بهداشت گزارش معاونت بهداشتی وزارت بهداشت با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی و معاون غذا و داروی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در خصوص آبیاری زمینهای کشاروزی نیز قرائت شد.
 

نماینده مردم نوشهر و چالوس با اشاره به بحث‌های مربوط به سموم کشاورزی باقی‌مانده بر روی محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد:بحث سموم باقی مانده بر روی محصولات کشاورزی از دیگر مباحث مطروح در جلسه امروز کمسیون بهداشت بود که با توجه به خطرناکی این سموم و احراز سرطانزا بودن برخی از آنها مقرر شد بر اساس بند و ماده 34 برنامه پنجم توسعه وزارت بهداشت به عنوان دستگاه مجری همکاری‌های لازم را جهت حصول اطمینان برای مردم در خصوص حدمجاز این سموم در محصولات کشاورزی داخلی صورت دهند.
بند‌پی اکثریت این سموم خطرناک و سرطان‌زا را موجود در محصولات زراعی و باغی وارداتی دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet