ایام محرم 1398
1390/08/03 10:25:56
سرویس سیاسی
نوباوه: حضور فرمایشی احزاب نتیجه موثری را در پی نخواهد داشت

حضور احزاب با کارکردهای درست لازم الاجرا و به نفع مصالح نظام است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور احزابی که در برگیرنده نقطه نظرات گوناگون و سلیقه های متفاوت باشند یقینا به بقای هر نظامی کمک خواهد کرد.
حضور احزاب با کارکردهای درست لازم الاجرا و به نفع مصالح نظام است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور احزابی که در برگیرنده نقطه نظرات گوناگون و سلیقه های متفاوت باشند یقینا به بقای هر نظامی کمک خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2134.jpg حضور,احزاب,با,کارکردهای,درست,لازم,الاجرا,و,به,نفع,مصالح,نظام,است Icana

"بیژن نوباوه" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این­که در حال حاضر احزاب فعال در کشور نداریم افزود: با توجه به این که فعالیت حزبی در کشور ما سابقه طولانی ندارد، بر همین اساس تفکرات حزبی هنوز در جامعه ما جای خود را پیدا نکرده و مردم به این موضوعات رغبت زیادی نشان نمی دهند.

نماینده مردم تهران،‌ ری، ‌شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ فعالیت احزاب در کشور را ضعیف خواند و افزود: چنانچه احزاب در قالب تضارب افکار، ‌اندیشه­ها و حضور به عنوان سلیقه­های مختلف اما با حفظ منافع نظام باشد همان طور که مقام معظم رهبری هم تاکید کردند قطعا می تواند به بقای نظام کمک کند.

وی ادامه داد: اما چنانچه جریان­های فکری وجود داشته باشند که در قالب جریان­های فرمایشی به هر شکلی له یا علیه نظام بوده و مبلغ طرز تفکری خاص باشند به طوری که در جهت مطامع نظام حرکت نکنند نتیجه مثبتی به دنبال نخواهد داشت.

این نماینده مجلس هشتم، با بیان این­که احزاب زمانی شکل می گیرند که نقطه نظرات گوناگون وجود داشته باشد گفت: که حضور فرمایشی احزاب نتیجه موثری را در پی نخواهد داشت.

نوباوه با تاکید بر این­که در دنیا سیستم حزبی موثری را نمی شناسم به جریان های سیاسی داخل آمریکا اشاره کرد و گفت: طبق اظهارات یکی از دولتمردان آمریکایی بین دو جریان دموکرات و جمهوری خواه هیچ تفاوتی وجود نداشته یعنی هر دو با حفظ منافع سیاست­های آمریکا در حال فعالیت هستند به این ترتیب هر 4 یا 8 سال وقتی احساس کردند مردم از حزب حاکم خسته شده اند آن حزب جای خود را به دیگری می دهد.

وی حضور احزاب با کارکردهای درست را لازم الاجرا و به نفع مصالح نظام خواند و افزود: ببینید ما در حال حاضر حزبی که از انتخابات گذشته تا کنون فعال باشد نداریم تنها یک جریان اصولگرایی و یک جریان اصلاح­طلبی داریم که این موضوع یک اشکال بزرگ است.

نوباوه با بیان این که در ایران حزب موثر از سوی هیچ کدام از جریان ها وجود ندارد تاکید کرد: بسیاری از احزاب وجود دارند که به اسم حزب وارد شده و به عبارتی حزب های خلق الساعه هستند که نه اساسنامه، ‌نه مرامنامه و نه اندیشه های تبیین شده برای مردم داشته اند چنین احزابی مورد قبول مردم نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی، بهترین راه برای کارآمد کردن احزاب را فرهنگ­سازی و آشنا کردن مردم با فعالیت احزاب عنوان کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet