هدر موبایل
1390/07/27 14:50:42
سرویس اقتصادی
پرواز هواپیما‌های قطری در آسمان ایران

آقایی: هر اقدامی برای کاهش فشار تحریم‌ها مناسب و ضروری است

علی‌اکبر آقایی مغانجوقی در واکنش به خبر واگذاری بخش از پروازهای داخلی به هواپیمایی قطر گفت: واگذاری بخش از پروازهای داخلی کشور به شرکت هواپیمایی قطر و ورود هواپیماهای مجهز و مدرن این شرکت به آسمان ایران برای کاهش فشار تحریم‌ها اقدامی مناسب و قابل قبول است.
آقایی: هر اقدامی برای کاهش فشار تحریم‌ها مناسب و ضروری است علی‌اکبر آقایی مغانجوقی در واکنش به خبر واگذاری بخش از پروازهای داخلی به هواپیمایی قطر گفت: واگذاری بخش از پروازهای داخلی کشور به شرکت هواپیمایی قطر و ورود هواپیماهای مجهز و مدرن این شرکت به آسمان ایران برای کاهش فشار تحریم‌ها اقدامی مناسب و قابل قبول است. https://cdn.icana.ir/d/019/11980.jpg آقایی:,هر,اقدامی,برای,کاهش,فشار,تحریم‌ها,مناسب,و,ضروری,است Icana

علی‌اکبر آقایی مغانجوقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به واگذاری بخشی از پروازهای داخلی به هواپیمایی قطر گفت: خبر استفاده از هواپیماهای شرکت هوایی قطر برای انجام پروازهای داخلی خبری است که از سوی وزیر راه به تازگی اعلام شده و باید جزییات آن بررسی شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع که برای پروازهای داخلی از هواپیمایی قطر  کمک گرفته شود و هواپیماهای مجهز و مدرن این ایرلاین به ایرانیان برای پروازهای داخلی سرویس ارائه دهد، اقدامی مناسب و مطلوب است.

وی تصریح کرد: باید جزئیات ورود شرکت هواپیمایی قطر به آسمان ایران و انجام پروازهای داخلی بررسی شود، زیرا چگونگی انجام پروازهای این شرکت در آسمان ایران و نحوه تقسیم آن میان شرکت‌های داخلی و همچنین بکارگیری خدمه پروازی موضوع قابل تأملی است.

آقایی‌مغان‌جوقی با بیان این‌که هنوز جزئیات این طرح از سوی وزیر راه مشخص نشده است، بیان کرد: چگونگی پروازهای شرکت هواپیمایی قطر در آسمان ایران و نحوه ارائه خدمات به مسافران ایرانی و قیمت گزاری بلیط استفاده از این هواپیماهای موضوع‌هایی است که باید در آغاز مشخص شود.

وی تصریح کرد: استفاده از هواپیمایی قطر برای انجام پروازهای داخلی واکنشی به موج جدید فشارها و تحریم‌ها علیه شرکت‌های هواپیمایی ایران است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس هشتم با بیان این‌که هر اقدامی که از فشار تحریم‌ها علیه ملت ایران بکاهد، مطلوب و پسندیده است، یادآور شد: واگذاری برخی از پروازهای داخلی به هواپیمایی قطر و یا هر شرکت خارجی دیگر با هدف کاهش فشار تحریم‌ها قابل قبول و سیاستی مناسب در شرایط کنونی است.

 

بازار بکر ایران در اختیار هواپیمایی قطر

دیروز برخی از رسانه‌ها به نقل از علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی خبر واگذاری برخی از پروازهای داخلی را به هواپیمایی قطر مخابره کردند.

بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی، ایرانیان به‌زودی می‌توانند برای برخی از سفرهای داخلی، از هواپیماهای شرکت هواپیمایی قطر استفاده کنند؛ البته وی تأکید کرده است که بهای بلیط این هواپیماها 25 درصد گران‌تر از بلیط هواپیماهای داخلی خواهد بود.

 

مدرن‌ترین هواپیماهای دنیا برای مسافرت ایرانیان

با این حال، این‌که چرا و چگونه شرکت هواپیمایی قطر و یکی از بهترین و مدرن‌ترین خطوط هوایی جهان برای این منظور انتخاب شده است و یا اینکه آیا این شرکت هواپیماهای خود را به شرکت‌های ایرانی اجاره خواهد داد و یا به‌صورت مستقل و با خدمه پرواز اختصاصی خود پروازهای داخلی ایران را انجام می‌دهد، جزئیاتی است که وزیر راه به ان هنوز اشاره‌ای نکرده است.

آنچه مشخص است، افزایش فشارهای بین‌المللی در چند روز گذشته و وسیع شدن دایره تحریم‌ها به شرکت هواپیمایی ماهان به‌عنوان مجهزترین و مدرن‌ترین خط هوایی حال حاضر ایران در اجرای این تصمیم بی‌تأثیر نبوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet