هدر موبایل
1390/07/27 14:27:42
سرویس اجتماعی
علیرضا محجوب:طرح بیمه بیکاری به هیات رئیسه ارائه شد

همه افراد جامعه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بررسی طرح بیمه بیکاری در کمیسیون اجتماعی مجلس به اتمام رسیده و به هیات رئیسه تقدیم شده است، گفت: این طرح مشمول همه افراد جامعه می‌شود و اگر دولت نتواند برای مردم شغل ایجاد کند باید به همه آنها بیمه بیکاری بدهد.
همه افراد جامعه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بررسی طرح بیمه بیکاری در کمیسیون اجتماعی مجلس به اتمام رسیده و به هیات رئیسه تقدیم شده است، گفت: این طرح مشمول همه افراد جامعه می‌شود و اگر دولت نتواند برای مردم شغل ایجاد کند باید به همه آنها بیمه بیکاری بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/6592.jpg همه,افراد,جامعه,تحت,پوشش,بیمه,بیکاری,قرار,می,گیرند Icana

علی‌رضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزای خانه ملت در پاسخ به سوالی در مورد سرانجام طرح بیمه بیکاری که یک فوریت آن در مجلس به تصویب رسید، گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس حدود سه ماه پیش با دعوت از کارشناسان مختلف در بخش‌های دولتی و خصوصی کارهای کارشناسی این طرح را انجام داد و بر سر ضرورت تشکیل این صندوق توافقاتی صورت گرفت.

نماینده مردم تهران ،ری ،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود یک ماه پیش بررسی نهایی این طرح در کمیسیون اجتماعی به اتمام رسید و طرح بیمه بیکاری با اصلاحاتی تصویب و به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد تا در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزود: با توجه به اینکه این طرح یک فوریتی بود امیدواریم طی یک ماه آینده طرح بیمه بیکاری در دستور کار مجلس قرار گیرد .

محجوب در تشریح طرح بیمه بیکاری گفت: این طرح به دوبخش تقسیم می‌شود یک بخش آن شامل بیمه بیکاری افرادی است که در حال حاضر شاغل هستند و به هر دلیلی ممکن است شغل خود را از دست بدهند که این بخش طرح در حال حاظر از طریق بیمه بیکاری تامین اجتماعی اجرا می‌شود منتها اصلاحاتی روی آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بخش دیگر طرح مربوط به افرادی است که متقاضی کار هستند گفت: کسانی که 6 ماه در صف کاری که وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی مشخص می‌کند قرار گرفته باشد و این وزارت نتوانسته باشد برای او شغل ایجاد کند تا زمان شاغل شدن مستمری می‌گیرد که این مستمری حدود یک سوم حداقل دستمزد است.

محجوب تاکید کرد:.این مهمترین موضوعی است که طرح بیمه بیکاری به آن پرداخته که امیدواریم نمایندگان با تصویب این طرح کار بزرگی را برای جوانان کشور انجام دهند.

وی اظهار داشت: وقتی طرح زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به اتمام برسد این طرح می‌تواند برای بسیاری از کسانی که شغل ومنبع درآمد ندارند یک منبع مالی همیشگی باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: این طرح بار مالی برای دولت ندارد و منبع مالی اجرای این طرح از محل درآمد حاصل از یارانه‌ها پیش بینی شده است و در واقعه طرح بیمه بیکاری ادامه طرح هدفمند شدن یارانه‌ها است.

محجوب افزود: با تصویب این قانون دیگر هیچ کس اعم از کارگر وکارمند دولتی و خصوصی بخش تعاونی ازدایره بیمه بیکاری خارج نیست و کل جامعه ما با این قانون تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

وی درمورد نحوه اداره صندوق بیمه بیکاری گفت: این صندوق در حال حاضر زیر نظر تامین اجتماعی اداره می شود که پس از تصویب این قانون به صورت هیات امنایی اداره می شود. /

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet