شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/27 18:34:47
سرویس سیاسی
سفر رییس مجلس به آسیای میانه/6

لاریجانی: تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای نباید در انحصار چند کشور باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در مسئله هسته‌ای سنگ‌اندازی می‌کند، تصریح کرد: تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای نباید در اختیار تعداد محدودی از کشورها باشد و دانشمندان سایر کشورها از این موضوع محروم باشند.
لاریجانی: تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای نباید در انحصار چند کشور باشد رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در مسئله هسته‌ای سنگ‌اندازی می‌کند، تصریح کرد: تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای نباید در اختیار تعداد محدودی از کشورها باشد و دانشمندان سایر کشورها از این موضوع محروم باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/11974.jpg لاریجانی:,تکنولوژی,صلح‌آمیز,هسته‌ای,نباید,در,انحصار,چند,کشور,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اعزامی خانه ملت صبح امروز چهارشنبه 27 مهرماه علی لاریجانی در دیدار با رزا اتونبایوا رئیس جمهوری قرقیزستان با بیان اینکه امروز باید برای توسعه همکاری‌های میان دو کشور گام‌های بلندتری برداشته شود، تصریح کرد: ظرفیت‌هایی که در ایران و قرقیزستان وجود دارد که می‌تواند با اتصال به هم، توان اقتصادی قزقیزستان را افزایش دهد.

وی با ابراز خوشحالی از طرح پروژه دموکراسی‌خواهی از سوی قرقیزستان این طرح را موجب مستقل شدن این کشور خواند و افزود: در شرایط کنونی همفکری اقتصادی مطلوبی میان ایران و قرقیزستان وجود دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باتوجه به اینکه واردات گوشت از برزیل به ایران منتقل شده است مسئولان اقتصادی قرقیزستان می‌توانند در واردات گوشت به ایران اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تاکید کرد: تجار ایرانی که در برخی کشورهای همسایه در زمینه ساخت نیروگاه و ایجاد سد عملکرد مناسبی داشته‌اند، آماده همکاری با شما هستند.

لاریجانی تاکید کرد: مردم منطقه که خواهان دموکراسی هستند و نباید کشورهای بزرگ افکارشان را به کشورهای دیگر تحمیل کنند.

رییس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه آمریکا در مسئله هسته‌ای سنگ‌اندازی می‌کند، تصریح کرد: ایران همواره بر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید داشته است و سلاح‌های هسته‌ای را برای بشر مخرب می‌‌داند اما تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای نباید در اختیار فقط تعدادی از کشورها باشد و دانشمندان سایر کشورها از این موضوع محروم باشند.

وی با بیان اینکه افکار برخی کشورهای بزرگ در زمینه استفاده از انرژی هسته‌ای دوگانه است، گفت: رژیم صهیونیستی سلاح هسته‌ای دارد اما آمریکا و قدرت‌های بزرگ نسبت به این موضوع واکنش نشان نمی‌دهند اما در مورد ایران که به دنبال صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای است این مشکل‌ها را ایجاد می‌کنند.

رییس جمهور قرقیزستان: در راه رسیدن به دموکراسی منحرف نمی‌شویم

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به قرقیزستان، رزا اتونبایوا رئیس جمهوری قرقیزستاننیز در دیدار با هیئت پارلمانی ایران با بیان این که ایران در سال‌های اخیر حمایت‌های مناسبی از قرقیزستان انجام داده است، تصریح کرد: در 10 سال گذشته طرح‌های مشترک مناسبی را با ایران اجرا کره‌ایم که تمام این طرح‌ها موفق بوده است.

رئیس جمهوری قرقیزستان با بیان این که هم اکنون تمام اطلاعات درباره رشد و توسعه را در ایران به دست آورده‌ایم از رشد و توسعه ایران ابراز خوشحالی کرد.

وی با بیان این که قرقیزستانی‌ها برای رسیدن به استقلال مشکل‌های فراوانی داشته‌اند، گفت: قرقیزستان در راه رسیدن به دموکراسی از مسیر خود منحرف نمی شود.

اتونبایوا ادامه داد: تا کنون نشست‌های متعددی در ایران با موضوع بررسی مشکل های کشورهای آزادی خواه برگزار شده است.

رئیس جمهوری قرقیزستان با یادآوری این که هم‌اکنون عصر ارتباطات است، تصریح کرد: این موضوع باعث شده است تا تمام اتفاق های کشورهای شرقی در کشورهای غربی انعکاس داده شود.

وی با تأکید بر این که قرقیزستان هم اکنون در دوره انتقالی قرار دارد، افزود: انتخابات ریاست جمهوری این کشور نزدیک است و با برگزاری این انتخابات دوره رشد و توسعه در قرقیزستان آغاز خواهد شد.

رئیس جمهوری قرقیزستان با بیان این که ما می‌خواهیم که رئیس جمهوری کشورمان به موقع از سمت خود برکنار شود، گفت: اطمینان دارم که مردم قرقیزستان شخصی را که شایسته ریاست جمهوری است را برای این سمت انتخاب می‌کنند.

انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان هفته آینده برگزار می‌شود. التبه این نختسین دوره انتخابات ریاست حمهوری در قرقیزستان است که مردم با رأی خود رئیس جمهوری کشور خود را انتخاب می‌کنند؛ مطابق قانون اساسی قرقیزستان بیشتر وظایف رئیس جمهوری این کشور تشریفاتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet