هدر موبایل
1390/07/29 08:38:00
سرویس فرهنگی
عباسپور با ابراز تاسف از عدم حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت:

وزارت ارشاد دست از توجیه اشتباهاتش بر دارد/برخی دلایل وزارت ارشاد عذر بد‌تر از گناه است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار رسیدگی به علل عدم حضور ایران در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت شد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در پی رفع ضعف مدیریتی خود بر آید و به جای توجیه کوتاهی‌ها و بیان عذر‌های بد‌تر از گناه، تقویت مدیریت کارامد را در دستور کار خود قرار دهد.
وزارت ارشاد دست از توجیه اشتباهاتش بر دارد/برخی دلایل وزارت ارشاد عذر بد‌تر از گناه است رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار رسیدگی به علل عدم حضور ایران در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت شد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در پی رفع ضعف مدیریتی خود بر آید و به جای توجیه کوتاهی‌ها و بیان عذر‌های بد‌تر از گناه، تقویت مدیریت کارامد را در دستور کار خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/11608.jpg وزارت,ارشاد,دست,از,توجیه,اشتباهاتش,بر,دارد/برخی,دلایل,وزارت,ارشاد,عذر,بد‌تر,از,گناه,است Icana

علی عباسپور طهرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کوتاهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه‌ریزی برای شرکت در مجامع بین المللی تصریح کرد: حضور کشور ایران به عنوان پیشتاز عرصه فرهنگ و هنر و دارای سبقه تاریخی در عرصه فرهنگی، ضرورت بسیاری دارد چرا که علاوه بر اینکه این فرصت‌ها باید برای تبادل افکار و اندیشه‌ها در عرصه بین المللی جدی گرفته شود، باید از این تعاملات جهانی به عنوان فرصتی برای بیان داشته‌های فرهنگی استفاده کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی قصور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اشراف به برنامه‌های جهانی فرهنگی و مدیریت کارآمد برای ارتقا فرهنگ کشور را غیر قابل توجیه خواند و افزود: نمایشگاه برگزار شده است و کشور ما به هر دلیل در این نمایشگاه حضور نداشته و باید وزارت ارشاد کوتاهی خود را بپذیرد و ادعای اینکه اصلا از اساس اصراری برای شرکت در این نمایشگاه نبوده است عذر بد‌تر از گناه است.

وی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه مدیریتی ارشاد باید قبول کنند که در این زمینه کوتاهی کرده‌اند و دست از توجیه و حاشیه سازی بردارند و رفع این مشکلات از بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در برنامه کار جدی و اولویت‌های خود قرار دهند.

عباسپور با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت‌های بین المللی برای تثبیت جایگاه فرهنگ و هنر ایرانی در جهان گفت: مورد جاماندن از نمایشگاه‌های بین المللی پیش از این نیز رخ داده بوده و باید در این خصوص بررسی جدی صورت پذیرد که اگر این کوتاهی‌ها در ارشاد به صورت رویه و عادت شده وتبدیل به رویه‌ای عادی شده است، باید برخورد قاطع و قانونی با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود و این موضوع در اثر کوتاهی رخ داده باید در این خصوص توضیح دهند و در پی رفع معایب باشند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet