هدر موبایل
1390/08/03 12:23:01
سرویس سیاسی
محجوب:همه ارکان باید در جهت احیا و باز سازی احزاب تلاش جدی داشته باشند

احزاب در کشور گرایش به اندیشه رادیکالی دارند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه احزاب کانونی برای تمرین حکومت داری هستند گفت: اگر چه احزاب به عنوان باثبات و پایدارترین مرکز برای هواداران، اعضا و قدرت تلقی می شوند اما در ایران مردم تلقی زیبایی از حزب ندارند.
احزاب در کشور گرایش به اندیشه رادیکالی دارند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه احزاب کانونی برای تمرین حکومت داری هستند گفت: اگر چه احزاب به عنوان باثبات و پایدارترین مرکز برای هواداران، اعضا و قدرت تلقی می شوند اما در ایران مردم تلقی زیبایی از حزب ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/9844.jpg احزاب,در,کشور,گرایش,به,اندیشه,رادیکالی,دارند Icana

"علیرضا محجوب" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که احزاب در فرهنگ­های سیاسی یک مدرسه سیاسی تلقی می شوند افزود: واقعیت این است که احزاب سایه دولت،‌ حکومت و‌ کابینه تلقی شده و افراد در حزب است که مناصب سیاسی و حکومت داری را تمرین می­کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این­که حزب بیش از اشاعه است ادامه داد: به عبارتی حزب نوعی فرهنگ­سازی و فرهنگ­پروری است.

وی با یادآوری سابقه نه چندان خوب احزاب در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه به واسطه این­که احزاب در صدر مشروطه در ایران خوش ندرخشیدند و بعد از آن نیز همواره در ایران دچار یک دوره بی­ثباتی بودند  مردم شاهد احزابی بودند که  موسمی بوده و یا هدف مشخصی نداشتند حتی در مواردی فحاشی شیوه بعضی از احزاب بود به همین دلیل مردم تلقی زیبایی از حزب پیدا نکردند.

این نماینده مجلس هشتم، با تاکید بر این که اندیشه حزبی نیازمند بازپروری،‌ بازسازی و ترمیم است ادامه داد:‌ با وجود گذشت سالیان از طرح موضوع حزب در کشور و اشرافی که به ضعف­های این بخش وجود دارد اما هنوز نتوانسته ایم حزب را در جایگاه واقعی خود بشناسیم و بشناسانیم که این موضوع می طلبد در راستای احیای احزاب تلاش کنیم.

محجوب با اشاره به فعالیت بزرگان درتشکیلات حزبی گفت: شهید دکتر بهشتی مدت­ها به عنوان دبیر کل حزب جمهوری اسلامی در این حوزه مشغول فعالیت بود و مقام معظم رهبری نیز در نقش دبیر کل جملاتی را مطرح کردند اما به دلیل این که فعالیت­ها در این بخش مستدام، پیگیر و مستمر نبود امکانی برای بازسازی، ترمیم و احیای جایگاه حزب در کشور فراهم نشده و  احزاب هیچ گاه در نقش حقیقی خود ظاهر نشدند.

وی از دیگر مشکلات احزاب در کشور را گرایش به اندیشه رادیکالی عنوان کرد و ادامه داد: احزاب در ایران معمولا این گونه می اندیشند که اگر در جهت افکار رادیکالی اقدام کنند موفق خواهند بود این در حالی است که حزب باید با ثبات­ترین و پایدارترین مرکز هم برای هواداران، هم اعضا و هم  برای قدرت تلقی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی با تاکید بر این­که دستیابی به قدرت پدیده آسانی نیست خاطرنشان کرد: نگهداری از آن کار مشکل­تری بوده و نیازمند آن است که ما بیش از این که حزب را به عنوان اندیشه رادیکالی بشناسیم آن را به عنوان یک فلسفه سیاسی صحیح برای حکومت و حکومت داری درست در نظر داشته باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در پایان بهترین راه برای فعال شدن احزاب را تصویب قوانین موثر از سوی مجلس عنوان کرد و افزود: غیر از این همه ارکان باید در جهت احیا، باز سازی و نوسازی احزاب تلاش جدی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet