هدر موبایل
1390/07/29 13:55:13
سرویس فرهنگی
رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرد:

مخالفت با الحاق سازمان میراث فرهنگی به وزارت ارشاد

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ضمن رد شائبه سیاسی کاری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از مخالفت کمیسیونهای فرهنگی و اجتماعی با الحاق این سازمان به وزارت ارشاد خبر داد.
مخالفت با الحاق سازمان میراث فرهنگی به وزارت ارشاد رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ضمن رد شائبه سیاسی کاری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از مخالفت کمیسیونهای فرهنگی و اجتماعی با الحاق این سازمان به وزارت ارشاد خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/5461.jpg مخالفت,با,الحاق,سازمان,میراث,فرهنگی,به,وزارت,ارشاد Icana

روح الله احمدزاده کرمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح جمعی از نمایندگان مبنی بر الحاق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این طرح چند ماه پیش توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد و فعلا مجلس در حال بررسی روی آن است؛ البته با استدلالهای ما در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی که به نتیجه نیز رسیده است، هر دو کمیسیون با طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی به وزارت ارشاد مخالفت کردند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ابراز مخالفت با این طرح، افزود: سازمان میراث فرهنگی علاقمند به تنزل پیدا نکردن جایگاه این حوزه است؛ زیرا در غیر این صورت، یک فرصت مهم و استراتژیک برای بخش گردشگری، صنلایع دستی و میراث فرهنگی که عضویت در هیئت دولت و دسترسی آسان رییس این سازمان به اعضای هیئت دولت برای حل مشکلات حوزه‌اش است، از بین خواهد رفت.

وی نداشتن نظارت مستقیم برعملکرد این سازمان را که به دلیل قرار گرفتن آن در زیرمجموعه معاونت‌های ریاست جمهوری است رد و بیان کرد: مکانیزم‌های نظارتی در مجلس محدود نیست و استیضاح، طرح سوال و تحقیق و تفحص از جمله ابزارهایی است که در اختیار نمایندگان قرار داده شده؛ ضمن آنکه دولت نیز آمادگی دارد در هر قالبی، اعم از طرح سوال و یا دعوت به کمیسیون‌های تخصصی، پاسخگوی شبهات و سوالات نمایندگان باشد.

احمدزاده با بیان اینکه رییس جمهور وظیفه پاسخگویی را به روسای حوزه‌های معاونتی خود تفویض کرده است، ادامه داد: پاسخگویی رییس جمهور در قبال عملکرد معاونتهای حوزه خود، به معاونین وی تفویض شده و آن‌ها این اختیار را دارند که در صورت صلاحدید مجلس برای پاسخگویی به سوال در مجلس حاضر شوند و به سوالات و شبهات نمایندگان پاسخ دهند.

معاون رییس جمهور همچنین شائبه دور شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از وظایف فرهنگی و تبدیل شدن به یک پاتوق سیاسی را رد کرد و توضیح داد: اولین رسالت سازمان، تحقق اهداف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و ثابت قدم در این مسیر حرکت خواهد کرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet