هدر موبایل
1390/08/01 08:11:00
سرویس اجتماعی
مقیمی

دولت پول نفت را برای اشتغال جوانان سرمایه‌گذاری کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز در سال‌های اخیر بسیار بالا بوده، گفت: اگر دولت این این درآمد را در بخش تولید سرمایه‌گذاری می کرد می‌توانست مشکل اشتغال جوانان را حل کند.
دولت پول نفت را برای اشتغال جوانان سرمایه‌گذاری کند عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز در سال‌های اخیر بسیار بالا بوده، گفت: اگر دولت این این درآمد را در بخش تولید سرمایه‌گذاری می کرد می‌توانست مشکل اشتغال جوانان را حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7820.jpg دولت,پول,نفت,را,برای,اشتغال,جوانان,سرمایه‌گذاری,کند Icana

محمد حسین مقیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اشتغال و بیکاری نقش مهمی در چالش‌های فرهنگی و اجتماعی دارد، گفت:عمده گرفتاری‌هایی که در جامعه داریم به خاطر بیکاری است که سبب بی‌توجهی به مسائل فرهنگی، کم رنگ شدن ارزش‌های دینی و در نهایت معضلات اجتماعی میشود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:استخدام‌هایی که دولتی معدود است و از آنجایی که طبق قانون برنامه پنج ساله ، دولت به سمت کوچک شدن می‌رود، طبیعی است که استخدام‌های دولت روز به روز کمتر می‌شود. بنابراین دولت باید به فکر تقویت بخش خصوصی و ایجاد اشتغال از طریق این بخش باشد.

وی با بیان اینکه جمعیت ما یک جمعیت جوان و جویای کار است، گفت: در کشور ما تعداد زیادی فارغ التحصیل بیکار وجود دارد که دولت باید به فکر اشتغال آنها باشد و تنها راهی که برای ایجاد اشتغال وجود دارد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف  صنعتی است.

وی افزود: طی سال های اخیر درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی بسیار بالا بوده و اصلا قابل مقایسه با سال های قبل نیست، بنابراین دولت منبع بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاری دربخش های اقتصادی در اختیار داشت که می‌توانست آنها را به سمت سرمایه‌گذاری در بخش تولید  سوق دهد و اشتغال خوبی را به وجود آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید بخش تولید را فعال کند و به موازات آن بخش های خدماتی را توسعه دهد ،گفت:اگر سرمایه فقط در بخش تولید هزینه شود می‌توان در کوتاه مدت اشتغال ایجاد کرد اما این اشتغال زمانی پایدار می‌ماند که بخش خدمات نیز توسعه پیدا کند.

مقیمی تصریح کرد: بنابراین اگر دولت و شورایعالی اشتغال کشور منابعی را که در اختیارشان قرار می‌گیرد  در بخش‌های مختلف صنعت و گردشگری و کشاورزی هزینه کند و به موازات آن خدمات را در این بخش‌ها توسعه دهد،مشکل اشتغال حل می شود.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس رقم پایین رشد اقتصادی را دلیل موفق نبودن دولت در  امر سرمایه‌گذاری دانست واظهار کرد: اینکه بگویند 2 و نیم میلیون شغل ایجاد می‌کنند و هیچ کار عملی برای تحقق این وعده انجام ندهند تنها در مردم توقع ایجاد می کنند.

مقیمی افزود:باید دید دولت برای این تعداد شغلی که گفته ایجاد می کند چه تمهیداتی اندیشیده است ؟آیا سازو کار لازم را فراهم کرده یا نه؟ که قطعا فراهم نبوده است، چون اگر فراهم بود امروز شاهد رشد اقتصادی کشور بودیم هم در اشتغال مشکلی نداشتیم و هم فاصله طبقاتی مردم کم بود.

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس در پایان گفت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری سال جهاد اقتصادی نام‌گذاری شده فرصت مناسبی برای دولت است تا با پولی که از صادرات نفت به دست می‌آورد در بخش تولید سرمایه‌گذاری و مشکل اشتغال را حل کند. اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدام موثری انجام نداده و بر تعداد بیکاران افزوده شده است./

 

پایان پیام

 

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet