هدر موبایل
1390/07/30 11:06:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افتخاری:

چشم دنیا به طرف ما دوخته شده است

رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس گفت:حجاج ما در مراسم حج باید متوجه باشند که با توجه به وقایع اخیر در منطقه و جهان،بسیاری از مردم جهان چشم‌شان به نوع رفتار حجاج ایرانی است.
چشم دنیا به طرف ما دوخته شده است رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس گفت:حجاج ما در مراسم حج باید متوجه باشند که با توجه به وقایع اخیر در منطقه و جهان،بسیاری از مردم جهان چشم‌شان به نوع رفتار حجاج ایرانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/1432.jpg چشم,دنیا,به,طرف,ما,دوخته,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛لاله افتخاری،با بیان این‌که از دو بعد باید به چگونگی رفتار حجاج در مراسم حج توجه کنیم،اظهار کرد:یکی بعد « ریشه‌ای و عمقی» است که به هر حال باید در همه زمان‌ها مورد نظر قرار گیرد که آن اصول ثابت و تغییرناپذیری است که برای همه زمان‌ها و مکان‌ها کاربرد دارد و برگرفته از اصول خاص دین مبین اسلام و احکام و آموزه‌های آن است.

وی ادامه داد:بخش دیگر «حقیقت محتوایی» است که در قالب دیگری بیان می‌شود و ناظر بر شرایط زمان، مکان و موقعیت‌ها هستند و مصداق آن این است که ما در حال حاضر در دوره‌ای بسر می‌بریم که بیداری اسلامی در آن صورت گرفته و چشم دنیا به طرف ما دوخته شده است و آنان از ما الهام گرفته‌اند.

این نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان این‌که، سیاست خارجی،رفتار و نظام ما برای کشورهای مختلفی که در آن‌ها بیداری اسلامی صورت گرفته است الهام بخش بوده و می‌رود تا غرب،آمریکا و دیگر کشورها را نیز دستخوش تحول کند،به ایسنا  گفت:درحال حاضر و بعد از بیداری اسلامی بدلیل اصلاحاتی که در کشورها در حال رخ دادن است آنها نیازمند الگو هستند و چشمان مردم آن‌ها در تمام زمینه‌ها به ما دوخته شده است.

افتخاری افزود:بحث زنان که مقام معظم رهبری برآن تاکید فرموده‌اند و هم‌چنین مسایل اقتصادی، فرهنگی، موضع‌گیری نسبت به کسانی که با اسلام و مسلمانان و مظلومان جهان با خصومت برخورد می‌کنند و هم‌چنین موضع مثبت و همکاری داشتن با کسانی که در حقیقت می‌خواهند دست وحدت و برادری به سوی آن‌ها دراز شود تا با ما به همکاری در این زمینه بپردازند، ازجمله مواردی هستند که بسیاری از مردم دنیا در مورد چگونگی رفتار در رابطه با آنها به ما می‌نگرند.

وی ادامه داد: به همین خاطر ایرانیانی که به حج می‌روند باید بدانند که علاوه بر رفتن به یک سفر الهی، امسال با سال‌های گذشته تفاوت دارد و باید بیش از همیشه نسبت به این موضوع توجه داشته باشند، چراکه الگو و در منظر دید افراد بسیاری هستند که به آنجا آمده‌اند تا در کنار بهره‌گیری از این اجتماع عظیم انسانی - اسلامی،از فرصت حج برای ایجاد یکسری مناسبات،تعاملات و بحث‌ها بهره برده و آنها را به کشور خود انتقال دهند.

رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس اظهارکرد:اگرحجاج ما مرتب در بازارها حضور داشته باشند،علاوه بر اینکه به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کنند،زمان خود را نیز از دست می‌دهند که این دو زیان هیچ کدام قابل جبران نیست، زیرا به هیچ وجه پسندیده یک زائر نیست بویژه برای زائران ما؛ که انسان با این همه زحمت و هزینه و انتظار چندین ساله وقتی که به حج می‌رود تا در آن مکان‌های مقدس قدم بگذارد و به عبادت بپردازد، دائما و حتی در زمان عبادت و نماز در اندیشه بازار باشد.

افتخاری ادامه داد: دراین صورت علاوه بر این زیان‌ها،حجاج ما الگویی منفی برای دیگران نیز خواهند بود و آن نگاهی که کشور‌ها نسبت به مردم ما دارند را دچار خدشه می‌کند.

وی افزود:علاوه براین بعضی از فروشگاه‌هایی که حجاج از آن خرید می‌کنند،گفته می‌شود که متعلق به افراد خاصی است که درآمدهای خود را علیه مردم و سرکوب شیعیان و عدالت خواهان در عربستان،یمن و ... هزینه می‌کنند، به همین خاطر می‌توانیم بگوییم که خریدهای بی‌ضابطه از همه جهت آسیب رسان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet