حلول ماه ربیع الاول
1390/08/04 09:42:57
سرویس سیاسی
شکور اکبرنژاد:شناسایی جریان انحرافی با نامزدهای متصل به باندهای قدرت و ثروت

جریان‌های متصل به مراکز قدرت و ثروت ،درصدد تسخیر جایگاه احزاب در انتخابات آتی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: امروز جریان‌هایی که به مراکز قدرت و ثروت وصل هستند، در نبود احزاب، به کسب کرسی‌های مجلس نهم چشم دوخته‌اند، در حالیکه اگر فضای رقابت بین تشکل‌های سیاسی شکل می‌گرفت جلوی خیلی از این اقدامات زیر زمینی و غیر شفاف گرفته می‌شد.
جریان‌های متصل به مراکز قدرت و ثروت ،درصدد تسخیر جایگاه احزاب در انتخابات آتی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: امروز جریان‌هایی که به مراکز قدرت و ثروت وصل هستند، در نبود احزاب، به کسب کرسی‌های مجلس نهم چشم دوخته‌اند، در حالیکه اگر فضای رقابت بین تشکل‌های سیاسی شکل می‌گرفت جلوی خیلی از این اقدامات زیر زمینی و غیر شفاف گرفته می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/128.jpg جریان‌های,متصل,به,مراکز,قدرت,و,ثروت,،درصدد,تسخیر,جایگاه,احزاب,در,انتخابات,آتی Icana

شکور اکبرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تلاش جریان انحرافی برای اثرگذاری بر جریان انتخابات، گفت: نه تنها این جریان بلکه جریان‌های دیگری هم در تلاش هستند تا به انحا و روش‌های مختلف بر عرصه رقابت‌های سیاسی تأثیر بگذارند و آن را به سمت امیال و اهداف خود جهت دهی کنند.
نماینده مردم تبریز، ‌ اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شناسایی جریان انحرافی با نامزدهای متصل به باندهای قدرت و ثروت کار خیلی سختی نیست، گفت: منطقی نیست کسانی برای دریافت حقوق نمایندگی در انتخابات هزینه میلیارد تومانی کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نماینده روی گنج ننشسته، افزود: مگر یک فردی که به مجلس راه می‌یابد می‌تواند چقدر در پروسه انتخابات آتی هزینه کند؟ متأسفانه هرچه زمان می‌گذرد مطالبات مالی مردم و مراکز مذهبی بیشتر می‌شود که توجه به همه آن‌ها امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به فقدان نظام حزبی در کشور، ادامه داد: امروز جریان‌هایی که به مراکز قدرت و ثروت وصل هستند، در نبود احزاب، به کسب کرسی‌های مجلس نهم چشم دوخته‌اند، در حالیکه اگر فضای رقابت بین تشکل‌های سیاسی شکل می‌گرفت جلوی خیلی از این اقدامات زیر زمینی و غیر شفاف گرفته می‌شد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شناسایی عوامل جریان انحرافی و افراد متصل به باندهای قدرت و ثروت را کاری آسان خواند و تصریح کرد: ‌ اگر دستگاه‌های نظارتی درست به وظایف قانونی عمل کنند، از بسیاری سوء استفاده‌های احتمالی پیشگیری خواهد شد چون نامزدی که در ایام انتخابات میلیاردی یا چندصدمیلیون تومانی هزینه می‌کند ارتباط وی با مراکز قدرت و ثروت محرز است.
وی با بیان اینکه حقوق یک نماینده مجلس در سطح متوسط جامعه و کمتر از آن است، افزود: منطقی نیست کسانی برای دریافت این مقدار حقوق، هزینه میلیارد تومانی کنند مگر آنکه برای آینده برنامه‌ای داشته باشند، از این رو باید با آن دست از افراد برخورد قانون شود.
پیش از این محمد دهقانی عضو هیات‌رییسه مجلس گفت: اگر جریان انحرافی مشی خود را به گونه‌ای تنظیم کند که نظام دچار بن بست شود و مصالح نظام اقتضا کند، احتمال برخورد سخت با این جریان قبل از پایان دوره ریاست‌جمهوری دور از ذهن نیست./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet