ایام محرم 1398
1390/07/30 12:42:35
سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:

اتحادیه اروپا به دنبال از سرگیری مذاکرات با ایران است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، گفت: ایران به منظور شفاف سازی افکار عمومی از انجام مذاکرات با گروه ۱+۵ برای حل پرونده هسته ای ایران استقبال می کند.
اتحادیه اروپا به دنبال از سرگیری مذاکرات با ایران است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، گفت: ایران به منظور شفاف سازی افکار عمومی از انجام مذاکرات با گروه 1+5 برای حل پرونده هسته ای ایران استقبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2326.jpg اتحادیه,اروپا,به,دنبال,از,سرگیری,مذاکرات,با,ایران,است Icana

حسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان این­که جمهوری اسلامی ایران هیچ­گاه عکس العمل لجوجانه­ای در مقابل اقدامات و اظهارات غرب از خود نشان نخواهد داد ،افزود: جمهوری اسلامی ایران همان­طور که در گذشته همکاری لازم با آژانس را برای حضور بازرسان و نصب دوربین­های آنان در دستور کار داشته است در ادامه همین روند مذاکره در موضوع پرونده هسته ای را دنبال خواهد کرد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی، با بیان این­که گزارش های آژانس هیچ گاه واقع بینانه نبوده است ادامه داد: این کشورها از طرفی ایران را محکوم به اقدامات تروریستی کرده و از طرفی پیشنهاد مذاکره درباره پرونده هسته­ای ایران را مطرح می­کنند همه این اقدامات بیانگر آن است که آن­ها هیچ مدرکی در اثبات ادعاهای واهی خود مبنی بر ترور یا فعالیت نظامی هسته ای ایران ندارند.

وی ادامه داد: در حال این روزها اظهاراتی مبنی بر نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران در گزارش آینده سازمان انرژی اتمی وجود دارد که سازمان انرژی اتمی هیچ گاه گزارشی مبنی بر نظامی بودن پرونده هسته ای ایران ارائه نکرده است.

این نماینده مجلس هشتم، درباره عکس العمل ایران برای از سر گیری مذاکرات در صورت ارائه گزارش ناحق علیه ایران خاطرنشان کرد: ایران همواره مواضع حق طلبانه داشته و اقدامات موثری در اثبات آن به انجام رسانده، این بار هم چنانچه پیشنهاد مذاکره ای مطرح باشد برای اثبات مواضع شفاف خود از آن استقبال می کند.

وی در پیش گرفتن سیاست های دوگانه از سوی غرب در مقابل ایران را ناشی از درماندگی آنان عنوان کرد و ادامه داد: طبق اظهارات یکی از سناتورهای مجلس سنای ایتالیا غرب در نهایت چاره ای جز زانو زدن در مقابل ایران نخواهد داشت.

ابراهیمی در پایان به نقش جمهوری اسلامی ایران در انقلاب های منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران نه تنها الگویی برای انقلاب های منطقه بوده بلکه نقش موثری در بیداری مردم اروپا و آمریکا نیز داشته است، امروز جنبش وال استریت خود را متاثر از قیام مردم مصر می داند و قیام مردم مصر نیز منبعث از قیام انقلاب اسلامی ایران است.

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و بدنبال آن کاترین آشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار ازسرگیری مذاکرات هسته ای با ایران شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet