خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1390/07/30 12:02:00
سرویس سیاسی

برنامه کنگره آمریکا برای نفوذ در لیبی جدید

با کشته شدن "معمر قذافی"، نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواستار ارائه کمک‌های مالی به دولت جدید لیبی برای بازسازی این کشور و از سرگیری روابط اقتصادی با آن شدند.
برنامه کنگره آمریکا برای نفوذ در لیبی جدید با کشته شدن "معمر قذافی"، نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواستار ارائه کمک‌های مالی به دولت جدید لیبی برای بازسازی این کشور و از سرگیری روابط اقتصادی با آن شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/12123.jpg برنامه,کنگره,آمریکا,برای,نفوذ,در,لیبی,جدید Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا روز گذشته (جمعه) از دولت این کشور خواستند با ارائه کمک‌های مالی از دولت جدید لیبی حمایت کند و با بازسازی بخش‌های اجتماعی به همه کسانی که طی هشت ماه جنگ داخلی در این کشور صدمه دیدند کمک شود.

"جان مک کین" سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در شرایط اقتصاد بحران زده آمریکا و نرخ بالای بیکاری در این کشوردر واکنش به کشته شدن "معمر قذافی" رهبر سابق لیبی گفت: لیبی کشوری نفت‌خیز و ثروتمندی است و می‌تواند برای بازسازی این کشور هزینه کند و هزینه های انجام شده در این کشور را بازگرداند.

"لیندسی گراهام" یکی دیگر از سناتورهای جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در این باره گفت: مهمترین خواسته مردم لیبی در شرایط جدید این کشور دریافت کمک‌های انسانی بین‌المللی برای رسیدگی به زخمیان و آسیب‌دیدگان است که فرانسه و آلمان اخیرا با دولت موقت لیبی به توافقی  در این باره رسیده‌اند.

وی افزود: اطمینان داشته باشید در صورت آنکه ما در لیبی هزینه‌ کنیم این هزینه از سوی این کشور به ما باز خواهد گشت، تنها چیزی که در این موضوع قابل بازگشت نیست فرصتی است که در اختیار ما قرار گرفته است.

وی حضور در لیبی و کمک و حمایت از این کشور را فرصتی دانست که با سرنگونی حکومت دیکاتوری، زندگی در شرایط صلح‌آمیز جایگزین آن خواهد شد.

سناتور گراهام تاکید کرد: ما می توانیم با لیبی روابط اقتصادی برقرار کنیم و مبادلات اقتصادی با لیبی آزاد را از سر بگیریم.

معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی پنجشنبه گذشته در پی حملات انقلابیون در شهر "سرت" زادگاه خود بازداشت و کشته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet