هدر موبایل
1390/07/30 16:22:34
سرویس فرهنگی
جعفری با انتقاد از موازی کاری در برگزاری جشنواره‌ها:

اختتامیه جشنواره‌ها نباید پایان آنها باشد/ تعدد جشنواره‌ها نمایشگر بی‌هویتی آن‌هاست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت لحاظ مهندسی فرهنگی در برگزاری جشنواره‌ها برای ساماندهی و هدفمندی برگزاری آن‌ها گفت: جشنواره باید دستاوردهای مشخصی داشته باشد تا پس از اتمام آن مورد استفاده و بهره برداری جامعه قرار بگیرد.
اختتامیه جشنواره‌ها نباید پایان آنها باشد/ تعدد جشنواره‌ها نمایشگر بی‌هویتی آن‌هاست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت لحاظ مهندسی فرهنگی در برگزاری جشنواره‌ها برای ساماندهی و هدفمندی برگزاری آن‌ها گفت: جشنواره باید دستاوردهای مشخصی داشته باشد تا پس از اتمام آن مورد استفاده و بهره برداری جامعه قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11709.jpg اختتامیه,جشنواره‌ها,نباید,پایان,آنها,باشد/,تعدد,جشنواره‌ها,نمایشگر,بی‌هویتی,آن‌هاست Icana

بهروز جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت تعدد بیش از حد در برگزاری جشنواره‌ها‌ را نشان از بی‌هویتی برخی از آنها دانست و گفت: در مورد تمامی جشنواره‌ها نمی‌توانیم قضاوت یکسان داشته باشیم و باید بین جشنواره‌هایی که در عرصه فرهنگ کشور نهادینه شده‌اند و مابقی آنها که در یک ماراتن بیهوده اجرا و پایان می‌یابند ، تفاوت قائل شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی وقوع موازی کاری در برگزاری نمایشگاه‌ها را باعث اتلاف انرژی و منابع مالی کشور دانست و افزود: مهندسی فرهنگی که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست، باید در تمامی زمینه‌های حوزه فرهنگ کاربردی شود به این معنی که در طراحی و برنامه‌ریزی برای اجرا و برگزاری جشنواره‌ها باید میزان ضرورت برگزاری و نیاز جامعه به صورت کار‌شناسی سنجیده شود.

عضو کارگروه فرهنگ و گردشگری موازی کاری در برگزاری جشنواره‌ها را مهمترین مانع در رشد و تقویت جشنواره‌های نهادینه در عرصه فرهنگی کشور توصیف و تصریح کرد: دستاوردهای جشنواره باید بعد از اختتامیه در جامعه به صورت عملی و تجربی مورد استفاده قرار گیرند چرا که در غیر این صورت جشنواره تنها نمادین بوده و جز اتلاف هزینه و وقت ارزش دیگری نداشته است.

وی افزود: آثار جشنواره‌ها باید در جامعه نمود پیدا کند و هم زمان که دبیر خانه جشنواره در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری است باید برای ترویج آثار جشنواره نیز تدابیر و اقدامات لازم را انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet