هدر موبایل
1390/07/30 13:45:29
سرویس اقتصادی
محمدعلی بزرگواری:

خشکسالی کابوس هر شب کشاورزان

عضوکمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که در مناطق تحت تاثیر خشکسالی وضعیت تولید محصول های استراتژیک چندان مطلوب نیست، گفت: تداوم خشکسالی در بعضی مناطق کشور به همراه برخی بی‌برنامگی‌های وزارت جهاد کشاورزی موجب دلسردی کشاورزان شده است.
خشکسالی کابوس هر شب کشاورزان عضوکمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که در مناطق تحت تاثیر خشکسالی وضعیت تولید محصول های استراتژیک چندان مطلوب نیست، گفت: تداوم خشکسالی در بعضی مناطق کشور به همراه برخی بی‌برنامگی‌های وزارت جهاد کشاورزی موجب دلسردی کشاورزان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/10863.jpg خشکسالی,کابوس,هر,شب,کشاورزان Icana

سید علی محمد بزرگواری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: تداوم خشکسالی در برخی مناطق کشور آثار سوئی را در روند تولید محصول‌های کشاورزی برجا گذاشته و به همین علت میزان تولید برخی محصول‌های استراتژیک مانند گندم در سال زراعی گذشته رضایت بخش نبود.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی بی‌نامگی‌های وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در حل مشکل‌های کشاورزان تصریح کرد: در تعدادی از استان‌های درگیر با خشکسالی تمهیدات لازم برای مقابله با خشسکسالی اندیشیده نشد و همین موضوع خسارت‌های بسیاری را به کشاورزان وارد کرد.

بزرگواری ادامه داد: در مجموع در بعضی مناطق کشور شرایط به گونه‌ای رقم خورد که کشاورزان با امیدواری و دلگرمی پای کار نیامدند.

وی افزود: البته در مناطقی که وضعیت بارندگی مناسب بود میزان تولید محصول‌هایی مانند گندم و غلات خوب بوده و پاسخگوی نیاز داخلی است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم درباره وضعیت تولید برنج نیز گفت: در سال زراعی گذشته به دلیل بارندگی مناسب در مناطق شمالی کشور تولید برنج در این مناطق مناسب بود اما در سایر استان‌ها کشاورزان برنج‌کار با ‌مشکل کم‌آبی مواجه بودند و به علت نبود حمایت‌های لازم بسیاری از آنان اصلا برنج نکاشتند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: به عنوان مثال در شهرستان چرام که برنج مرغوبی نیز تولید می‌کند به دلیل قیمت پایین بسیاری از کشاورزان رغبتی به برنج‌کاری نشان ندادند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet