ایام محرم 1398
1390/07/30 14:11:56
سرویس بین الملل
محجوب:

روسیه و چین از ماهیت دروغین سناریوی آمریکا علیه ایران مطلع هستند

نماینده مردم تهران رسانه‌ای کردن پرونده ترور سفیر عربستان از سوی مقامات کاخ سفید را سیاسی خواند و گفت: روسیه و چین از ماهیت دروغین سناریوی آمریکا علیه ایران مطلع هستند.
روسیه و چین از ماهیت دروغین سناریوی آمریکا علیه ایران مطلع هستند نماینده مردم تهران رسانه‌ای کردن پرونده ترور سفیر عربستان از سوی مقامات کاخ سفید را سیاسی خواند و گفت: روسیه و چین از ماهیت دروغین سناریوی آمریکا علیه ایران مطلع هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/9844.jpg روسیه,و,چین,از,ماهیت,دروغین,سناریوی,آمریکا,علیه,ایران,مطلع,هستند Icana

علیرضا محجوب در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره اظهار نگرانی روسیه و چین از تأثیرگذاری پرونده ترور سفیر عربستان در واشنگتن بر مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب، گفت: نظام سلطه برای فریب افکار عمومی جهان، با ارائه مستندات ساختگی علیه جمهوری اسلامی اغواگری و سیاه نمایی می‌کند که این توطئه‌ها تنها با هوشیاری و درایت دستگاه دیپلماسی کشور خنثی می‌شود.
نماینده تهران، ‌ ری، ‌ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضعگیری سیاسی باراک اوباما رئیس جمهور و هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در قبال پرونده ترور سفیر عربستان در واشنگتن، افزود: این اقدام شک و شبهه‌ها درباره صحت و سقم ماجرا را بیشتر کرد چون قضیه یاد شده یک موضوع داخلی در آمریکا محسوب می‌شود که طبیعتاً ابعاد آن با پیگیری قضایی روشن شد.
وی رسانه‌ای کردن پرونده ترور سفیر عربستان از سوی مقامات کاخ سفید را سیاسی خواند و افزود: بدون آنکه مرجع قضایی درباره این پرونده حکم دهد رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا به شکلی غیرمتعارف در مورد آن موضعگیری کردند که نوع واکنش آن‌ها سئوال برانگیز است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آژانس بین المللی انرژی اتمی را نهادی غیر مستقل خواند و تصریح کرد: این نهاد تاکنون متأثر از رویکرد قدرت‌های غربی همواره در قبال پرونده ایران تصمیماتی جهت دار و خارج از چارچوب‌های حقوقی و فنی اتخاذ کرد که تکرار چنین رویکردی در آینده آن هم به علت سناریوسازی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، اقدامی نو و جدید ندارد.
وی با بیان اینکه روسیه و چین از ماهیت دروغین سناریوی آمریکا علیه ایران مطلع هستند، ادامه داد: ‌ هر از چندگاهی چنین اتهام‌های مشابهی از سوی واشنگتن به این دو کشور وارد می‌شود، بنابراین آن‌ها نباید برای طرح دغدغه‌های خود به موضوعاتی استناد کنند که می‌دانند پایه و اساس درستی ندارد.
نماینده تهران تأکید کرد: ‌ اروپا و آمریکا سرمست از آنچه در لیبی رخ داد به دنبال ماجراجویی و حادثه آفرینی جدیدی در منطقه خاورمیانه هستند برای همین با اهرم رسانه‌ای می‌خواهند ضد ایران تبلیغ کنند.
مقامات روسیه روز چهارشنبه- ۲۷ مهرماه- با اشاره به پرونده موسوم به طرح ترور سفیر عربستان در واشنگتن گفتند که زمان گزارش جدید مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ماه آینده است و امکان دارد روند مذاکرات دیپلماتیک برسر پرونده اتمی ایران متاثر از این مناقشه شود.
دیپلمات‌های روسی می‌گویند احتمال اینکه انتقادهای آژانس نسبت به برنامه اتمی ایران در این گزارش مدیرکل تشدید شود زیاد است و در نتیجه امکان دارد تمامی تلاش‌ها برای دستیابی به توافق دیپلماتیکی که مسکو روی آن سرمایه گذاری کرده به خطر بیافتد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet