هدر موبایل
1390/07/30 13:02:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشتی از فرهاد دلقپوش:

یادداشت/ فصلی برای توسعه گردشگری گیلان

هم‌اکنون گیلان از نظر داشتن مواهب الهی و جاذبه‌های مختلف گردشگری از جایگاه بسیار خاصی در کشور برخوردار است و همین جاذبه‌ها موجب شده که گردشگران بسیاری از اقصی‌نقاط دنیا و ایران هر‌ساله وارد این استان و موجب توسعه اشتغال و اقتصاد منطقه شوند.
یادداشت/ فصلی برای توسعه گردشگری گیلان هم‌اکنون گیلان از نظر داشتن مواهب الهی و جاذبه‌های مختلف گردشگری از جایگاه بسیار خاصی در کشور برخوردار است و همین جاذبه‌ها موجب شده که گردشگران بسیاری از اقصی‌نقاط دنیا و ایران هر‌ساله وارد این استان و موجب توسعه اشتغال و اقتصاد منطقه شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/9058.jpg یادداشت/,فصلی,برای,توسعه,گردشگری,گیلان Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، فرهاد دلق‌پوش، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، به بررسی مشکل‌های صنعت گردشگری استان گیلان پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

هم‌اکنون گیلان از نظر داشتن مواهب الهی و جاذبه‌های مختلف گردشگری از جایگاه بسیار خاصی در کشور برخوردار است و همین جاذبه‌ها موجب شده که گردشگران بسیاری از اقصی‌نقاط دنیا و ایران هر‌ساله وارد این استان و موجب توسعه اشتغال و اقتصاد منطقه شوند.

در این میان شهرستان آستارا از جمله جاذبه‌های استان گیلان است، آستارا، شهری کوچک در ساحل غربی دریای خزر و در شمالی‌ترین نقطه استان گیلان و آخرین نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است.

آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به آستارای جمهوری آذربایجان، از غرب به شهرستان اردبیل و از جنوب به منطقه تالش نشین گرگان محدود است، رود آستارا که از کنار راه شوسه آستارا - اردبیل می‌گذرد، آستارای ایران را از آستارای جمهوری آذربایجان جدا می‌سازد و همه این موارد آستارا را به یکی از زیباترین شهرهای شمال استان گیلان تبدیل کرده است که در نوع خود می‌تواند موجب تحول‌های منطقه شود و راه را برای رشد آن فراهم کند.

بر اساس آمار سالانه 6 میلیون گردشگر داخلی و خارجی به آستارا می‌روند اما متأسفانه این شهرستان هم‌اکنون از کم بود امکان‌های لازم اعم از فضاهای پذیرایی، تفریحی و اقامتی برای جذب گردشگران به‌شدت رنج می‌برد.

آن‌چه مسلم است باید توسعه زیر ساخت‌های گردشگری در گیلان از سوی مسئولان در اولویت و در کنار آن حمایت از بخش خصوصی، فراهم نمودن زمینه‌های سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران در این استان باید با جدیت در دستور کار قرار بگیرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در طول این سال‌ها بروکراسی‌های زائد و دست‌و‌پاگیر و عدم‌استفاده درست از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری گیلان موجب عدم‌جذب سرمایه‌گذار شده است و پیرو همین امر مسئولان باید با برنامه‌ریزی درست در جذب سرمایه‌ها و منابع لازم برای حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه گردشگری این استان بکوشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet