ایام محرم 1398
1390/07/30 16:02:23
سرویس اجتماعی
در نشست با کامران دانشجو/

روسای دانشگاه‌ها در قطعنامه‌ای از اقدامات وزارت علوم حمایت کردند

روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در قطعنامه‌ای بر افزایش ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها، حمایت همه جانبه از اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی به ویژه در زمینه عفاف و حجاب و اسلامی شدن دانشگاه‌ها و کنکور نیمه‌متمرکز دکتری با اصلاح نقاط ضعف احتمالی در راستای استقرار عدالت آموزشی تاکید کردند.
روسای دانشگاه‌ها در قطعنامه‌ای از اقدامات وزارت علوم حمایت کردند روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در قطعنامه‌ای بر افزایش ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها، حمایت همه جانبه از اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی به ویژه در زمینه عفاف و حجاب و اسلامی شدن دانشگاه‌ها و کنکور نیمه‌متمرکز دکتری با اصلاح نقاط ضعف احتمالی در راستای استقرار عدالت آموزشی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/10268.jpg روسای,دانشگاه‌ها,در,قطعنامه‌ای,از,اقدامات,وزارت,علوم,حمایت,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در بیانیه روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور آمده است: با آرزوی توفیق و طول عمر با عزت و با سعادت برای مقام عظمای ولایت، در قرن حاضر تحول جهانی با فروپاشی قدرت‌های استکباری مقارن و با بیداری و خیزش‌های اسلامی اخیر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا سرعت و شتاب فزاینده‌ای گرفته است.

آغاز این فروپاشی فرعون‌ها، با انقلاب شکوهمند اسلامی و سرنگونی طاغوت ایران شروع و به سقوط و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و زمامداران مزدور و وابسته عراق، مصر، لیبی و... منتهی و انشاا... به سرنگونی نظام سرمایه‌داری غرب منجر خواهد شد.

در ادامه بیانیه تاکید شده است: در عصر پرتلاطم فعلی،  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ثبات و پایداری منحصر به فردی برخوردار است که رشک و غبطه دشمنان را برانگیخته است. قطعاً این پایداری و ثبات مرهون نظام ولایی و رهبری داهیانه حضرت آیت ا...العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی است.

روسای دانشگاه‌ها در ادامه این قطعنامه ضمن حمایت همه جانبه از اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی به ویژه در زمینه عفاف و حجاب، اسلامی شدن دانشگاه‌ها بر حمایت‌های همه‌جانبه از جذب نیمه‌متمرکز اعضایهیأت علمی و کنکور نیمه‌متمرکز دکتری با اصلاح نقاط ضعف احتمالی در راستای استقرار عدالت آموزشی نیز تاکید کرده‌اند.

همچنین در این قطعنامه با حمایت همه جانبه از افزایش ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها، ضمن توجه و تمرکز بر کیفیت علمی این دوره‌ها و پایان‌نامه و رساله‌های تخصصی مربوط، برهدفمند کردن هرچه گسترده‌تر پژوهش‌های دانشگاهی و پایان‌نامه‌های دانشجویی، در راستای حل مشکلات مبتلابه کشور و تأمین فناوری‌های مورد نیاز و ارتقای سطح رفاه و معیشت جامعه تاکید شده است.

روسای دانشگاه‌ها در ادامه به عدم‌ارسال هرگونه مقاله علمی از جامعه دانشگاهی به شرکت انتشاراتی الزیور در پاسخ به تصمیم کوتاه نظرانه و تبعیض منشانه آن شرکت در تحریم سرویس دهی به برخی از دانشگاه‌های کشور،  به‌منظور توجه به رشد و شکوفایی عظیم علمی و فناوری ایران اسلامی و شکست تحریم‌ها و آپارتایدهای علمی،  اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی،  حمایت‌های مادی و معنوی از چاپ و نشر هرچه گسترده‌تر مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی،  تقویت معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها، حمایت‌های مادی و معنوی از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی،  با توجه به توسعه و ارتقای روحیه آزاداندیشی و پرسشگری قشر جوان و هوشمند دانشجویی و به‌منظور توسعه فعالیت‌های دانشجویی در این زمینه و تحقق تأکیدات جدی ولی امر مسلمین در این ارتباط تاکید کرده‌اند.

بنابراین گزارش، تاکید بر ضرورت همکاری، همراهی و تعامل سازنده با تشکل‌های دانشجویی در قالب قوانین و مقررات مصوب،  حمایت از برگزاری مناظره‌ها و سخنرانی‌ها در قالب قوانین و مقررات دانشگاه‌ها برای افزایش نشاط سیاسی دانشگاه‌ها، خصوصا در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، لزوم تشکیل جلسات نقد، پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان کشوری و منطقه‌ای با حفظ استقلال دانشگاه‌ها و برای ایجاد تعاملات سازنده در جهت حل و فصل مشکلات جامعه و دانشگاه از دیگر بندهای قطعنامه است.

روسای دانشگاه‌ها در ادامه قطعنامه به حمایت کامل از تشکیل سازمان امور دانشجویان و ایجاد مدیریت واحد در ارائه سریعتر و مناسب‌تر خدمات رفاهی دانشجویی در جهت کاهش دغدغه مسائل رفاهی دانشجویی و غنا بخشیدن به تولید علم و تعالی تحقیقات در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی اشاره کردند.

در پایان قطعنامه روسای دانشگاه‌ها از خداوند متعال خواستار ارتقاء و سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی و تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و فرامین مقام عظمای ولایت و نقش هرچه فعال‌تر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این مهم شدند و همچنین از عنایت‌ها و حمایت‌های ارزشمند رئیس‌جمهوری اسلامی و وزیر علوم تحقیقات و فناوری در عرصه‌های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی و علی‌الخصوص افزایش قابل توجه بودجه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی کمال تشکر و قدردانی را اعلام کردند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet