ایام محرم 1398
1390/08/02 14:36:31
سرویس بین الملل
سبحانی نیا:

دامن زدن به توطئه ها علیه ایران به حل پرونده هسته ای کمکی نمی کند

عضو هیات رئیسه مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مذاکره و گفت وگو را به عنوان یکی از راهکارهای حل و فصل پرونده هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ مد نظر داشته است.
دامن زدن به توطئه ها علیه ایران به حل پرونده هسته ای کمکی نمی کند عضو هیات رئیسه مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مذاکره و گفت وگو را به عنوان یکی از راهکارهای حل و فصل پرونده هسته ای بین ایران و گروه 1+5 مد نظر داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/2614.jpg دامن,زدن,به,توطئه,ها,علیه,ایران,به,حل,پرونده,هسته,ای,کمکی,نمی,کند Icana

حسین سبحانی­نیا در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه ایران هیچگاه باب گفت وگو و مذاکره با غرب را در پرونده هسته­ای نبسته است ،افزود: اگرچه در مواردی مذاکرات دستخوش مسائل جانبی و حاشیه ای شده است اما با این وجود ایران هیچ گاه باب مذاکره و گفت و گو را نبسته و بر این اعتقاد است که دیپلماسی می تواند به حل و فصل مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 کمک کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به درخواست کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات درباره پرونده هسته ای ایران خاطر نشان کرد: درخواست استمرار گفت وگو در فضایی که آمریکا طرح توطئه جدیدی علیه ایران را آغاز و سناریوی دخالت ایران در طراحی ترور سفیر عربستان در آمریکا را پیگیری می کند طبیعی است که کمکی به حل مساله نمی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر این که دامن زدن به توطئه ها علیه ایران به حل پرونده هسته ای ایران هیچ کمکی نخواهد کرد، بیان کرد: پیگیری اتهامات بی اساس از سوی آمریکا علیه ایران در مجامع بین المللی نه تنها کمکی به ادامه روند گفت وگو و مذاکره بین ایران و گروه 1+5 برای رسیدن به راهکاری برای باز کردن گره کور پرونده هسته ای ایران نمی کند بلکه هم ایران و هم غرب را به زحمت خواهد انداخت.

وی ادامه داد: اگر غرب به طور جدی در صدد حل پرونده هسته ای ایران است بهتر است به دور از طرح موضوعات حاشیه ای و با استناد به سند و مدرک در جهت برون رفت از این چالش تلاش کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس آمریکا را طراح اصلی چنین اتهاماتی علیه ایران عنوان کرد و ادامه داد: آمریکا در پشت صحنه تمام این موضوعات را خط داده و هدایت می کند اما هیچگاه سند و مدرکی برای اثبات اتهامات و ادعاهای خود نداشته است.

سبحانی نیا تاکید کرد: ایران همواره اعلام کرده که چنانچه آمریکا سندی در دست دارد باید آن را رو کند در غیر این صورت ایران این موضوع  را با حساسیت از طرف دستگاه دیپلماسی پیگیری می کند تا این مجال برای آمریکا فراهم نشود که در هر جایی و هر اجلاسی تصویری دروغین از ایران ارائه دهد.

وی به پیش شرط های ایران برای پذیرش مذاکرات اشاره کرد و گفت: چنانچه در این نشست محور بحث طرح موضوعات بی اساس علیه ایران باشد شورای عالی امنیت ملی درباره این که آیا ایران حضور در نشست مذاکرات را خواهد پذیرفت یا نه تصمیم گیری خواهد کرد.

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و بدنبال آن کاترین آشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار ازسرگیری مذاکرات هسته ای با ایران شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet