خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/08/01 10:12:39
سرویس بین الملل
مهدی‌زاده: ایران همواره آماده انجام مذاکرات هسته‌ای است

غرب از موضع برابر پای میز مذاکره با ایران بنشیند

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری قدرت تأثیرگذاری جمهوری اسلامی بر معادلات جهانی، گفت: غرب از موضع برابر پای میز مذاکره با ایران بنشیند.
غرب از موضع برابر پای میز مذاکره با ایران بنشیند عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری قدرت تأثیرگذاری جمهوری اسلامی بر معادلات جهانی، گفت: غرب از موضع برابر پای میز مذاکره با ایران بنشیند. https://cdn.icana.ir/d/019/1539.jpg غرب,از,موضع,برابر,پای,میز,مذاکره,با,ایران,بنشیند Icana

مهدی مهدی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه خاورمیانه، گفت: ‌ ایران پل ارتباطی شرق و غرب است و هیچ قدرت بین المللی نمی‌تواند این مسئله را نادیده گیرد و ساده از کنار آن عبور کند.
نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری ذخایر غنی نفت و گاز ایران در خلیج فارس و دریای خزر، افزود: قدرت تأثیرگذاری جمهوری اسلامی بر معادلات جهانی بویژه خاورمیانه به گونه‌ای است که بار‌ها آمریکا و اروپا برای حل مشکل خود دست به دامان تهران شدند.
وی درباره تقاضای کا‌ترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ایران برای از سرگیری مذاکرات، ادامه داد: غرب برای سر و سامان دادن به وضعیت افغانستان و عراق و حل مناقشات بحرین و یمن چاره‌ای جز همکاری با جمهوری اسلامی ندارد، به همین دلیل در قالب مذاکره هسته‌ای می‌خواهد سایر مشکلات خود را نیز در منطقه رفع رجوع کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه ایران همواره آماده انجام مذاکرات هسته‌ای است، تصریح کرد: زمانی گفت‌و‌گوهای دوجانبه میان ایران و ۱+۵ سازنده خواهد بود که طرف غربی از موضع عادلانه و برابر پای میز مذاکره بنشیند و خواسته‌های خود را در چارچوب ان‌پی‌تی (معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی) بیان کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بی‌اثر بودن تحریم‌ها و فشارهای جهانی بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تأکید کرد: گزارش ماه آینده یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی باید حقوقی و مستند تنظیم شود وگرنه اتخاذ موضعگیری‌های سیاسی، جز زیر سئوال بردن اعتبار آژانس نزد افکار عمومی ملت‌ها، اثر دیگری نخواهد داشت.
کا‌ترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی نامه‌ای به سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی از تمایل قدرت‌های جهانی برای از سرگیری مذاکرات هسته‌‌ای با ایران خبر داد و گفت: در صورتی که جمهوری اسلامی عزم جدی برای حل مناقشه‌ اتمی‌ داشته باشد قدرت‌های بزرگ از آن استقبال خواهند کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet