هدر موبایل
1390/07/30 17:26:02
سرویس فرهنگی
شجاعی‌کیاسری:

طرح ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی با وزیر راه و شهرسازی مطرح می‌شود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی از مفتوح شدن طرح ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی با وزیر جدید راه و شهرسازی خبر داد.
طرح ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی با وزیر راه و شهرسازی مطرح می‌شود نایب رییس کمیسیون فرهنگی از مفتوح شدن طرح ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی با وزیر جدید راه و شهرسازی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/9814.jpg طرح,ساماندهی,نمازخانه‌های,بین,راهی,با,وزیر,راه,و,شهرسازی,مطرح,می‌شود Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پیش از این طرح ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی در کشور با حمید بهبهانی٬ وزیر راه و ترابری مطرح شده بود، افزود: متاسفانه آن طرح به نتیجه نرسید و کمیسیون فرهنگی تصمیم گرفت این طرح را با علی نیکزاد٬ وزیر جدید راه و شهرسازی دنبال کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت این طرح گفت: در شرایط کنونی نمازخانه‌های بین راهی دارای متولیان متعددی است که سبب آشفتگی در اداره آنها شده؛ ولی بر اساس طرح مجلس٬ نمازخانه‌ها برای ساماندهی و نگهداری متولی خاص خواهد داشت.

وی درباره واگذاری این مسئولیت به وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: این وزارتخانه در تمامی محورهای راه٬ راهدارخانه  مامور دارد؛ در حالی‌که اگر نهادها و دستگاه‌های دیگر به عنوان متولی انتخاب می‌شدند٬ تحمیل هزینه اضافی برای آنها بود؛ زیرا نیروی انسانی کافی برای این کار داشتند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی ادامه داد: این کار به عنوان زیر مجموعه مستقل در وزارت راه و شهرسازی تعریف خواهد شد و در صورتی که نیاز به بودجه داشته باشد٬ از محل درآمدهای آنجا تامین می‌شود.

پیش از این مجلس شورای اسلامی وزارت راه و ترابری را مسئول ارایه لایحه تشکیل سازمانی برای نگهداری و ساخت مسجد و نمازخانه‌های بین راهی کرده  بود و بنا شد این وزارتخانه پس از بررسی در این زمینه لایحه‌ای ارایه دهد که بر اساس آن سازمانی برای احداث و نگهداری مساجد و نمازخانه‌های راه‌اندازی شود.

پس از ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی٬ این بحث مسکوت ماند.

بر اساس آمارهای به دست آمده 650 مسجد و نمازخانه بین راهی در کشور وجود دارد که 148 باب توسط سازمان اوقاف، 64 باب توسط وزارت راه و ترابری، 14 باب توسط سازمان تبلیغات اسلامی، 52 باب توسط وزارت نفت، 57 باب توسط شهرداریها و 58 باب توسط سایر دستگاهها احداث شده و تعداد 257 مورد نیز متولی خاصی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet