ایام محرم 1398
1390/08/01 11:31:00
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

کمبود پزشک و اعتبارات مهم‌ترین چالش‌های پیش روی طرح پزشک خانواده است

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه طرح سازمان بیمه ایرانیان و پزشک خانواده از تاکیدهای رییس‌جمهوری بوده است، کمبود پزشک عمومی و اعتبارات را مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این طرح برشمرد.
کمبود پزشک و اعتبارات مهم‌ترین چالش‌های پیش روی طرح پزشک خانواده است نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه طرح سازمان بیمه ایرانیان و پزشک خانواده از تاکیدهای رییس‌جمهوری بوده است، کمبود پزشک عمومی و اعتبارات را مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این طرح برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6552.jpg کمبود,پزشک,و,اعتبارات,مهم‌ترین,چالش‌های,پیش,روی,طرح,پزشک,خانواده,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، یکی از مهم‌ترین موانع پیش‌ روی اجرای طرح پزشک خانواده را کمبود پزشک عمومی، کمبود اعتبارات و نبود هماهنگی کامل میان وزارت کار و رفاه و وزارت بهداشت و درمان عنوان کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: این نبود هماهنگی باعث می‌شود، پرداخت‌ها به‌خوبی انجام نشود.

 رییس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس، با بیان اینکه طرح سازمان بیمه ایرانیان و پزشک خانواده از تاکیدهای رییس‌جمهوری بوده است، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری‌های شخص رییس جمهوری و وزارت بهداشت شاهد رفع مشکلات این طرح‌ها باشیم.

رنجبرزاده همچنین با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت مجری و سیاست‌گذارطرح پزشک، گفت: از سوی دیگر منابع مالی در اختیار وزارت بهداشت نیست، بلکه در اختیار وزارت کار و رفاه و تعاون اجتماعی است و بیمه‌های خدمات درمانی و تامین اجتماعی آن را تامین می‌کنند.

رحمت‌الله حافظی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، با بیان اینکه تاکنون هیچگونه کوتاهی در اجرای طرح پزشک خانواده از سوی بیمه‌ها صورت نگرفته است، تصریح کرد:‌ در گزارش‌هایی که به کمیسیون بهداشت ارائه کردیم، مشخص شد که بیمه‌ها کوتاهی در اجرای این برنامه نداشته‌اند و تمام ظرفیت و امکانات خود را در اختیار این برنامه قرار داده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet