هدر موبایل
1390/08/01 10:04:13
سرویس اقتصادی
پس لرزه های سوء مدیریت صنعت نفت

حسینی:سانحه شناور در خلیج فارس، رسوایی بزرگ برای صنعت نفت کشور است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی ابعاد مختلف سانحه شناور مغروقه در نخستین نشست کمیسیون انرژی مجلس خبر داد و گفت: این حادثه رسوایی بزرگ برای صنعت نفت کشور است و به طور قطع مسئولان صنعت نفت اگر مسئله امنیت انرژی را جدی نگیرند باز هم شاهد چنین فجایعی خواهیم بود.
حسینی:سانحه شناور در خلیج فارس، رسوایی بزرگ برای صنعت نفت کشور است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی ابعاد مختلف سانحه شناور مغروقه در نخستین نشست کمیسیون انرژی مجلس خبر داد و گفت: این حادثه رسوایی بزرگ برای صنعت نفت کشور است و به طور قطع مسئولان صنعت نفت اگر مسئله امنیت انرژی را جدی نگیرند باز هم شاهد چنین فجایعی خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/346.jpg حسینی:سانحه,شناور,در,خلیج,فارس،,رسوایی,بزرگ,برای,صنعت,نفت,کشور,است Icana

سیدعماد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اظهار تأسف از سانحه به وقوع پیوسته برای شناور کوشا 1 در آب‌های خلیج فارس، تصریح کرد: تا زمانی که امنیت انرژی به عنوان یکی از اولویت‌های کاری وزارت نفت نباشد، شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم.

نماینده مردم قروه و ‌دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: حادثه غرق شدن شناور کوشا 1 چندمین حادثه نفتی در سال‌های اخیر به علت عدم رعایت موضوع ایمنی در انرژی به شمار می‌آید و وقوع این سانحه در کنار حوادث پیشین برای صنعت نفت، رسوایی بزرگی است.

وی با بیان این که غرق شدن یک شناور با 73 سرنشین، به علت اضافه وزن شناور، بسیار نادر و باور نکردنی است، ادامه داد: اگر علت اصلی وقوع این حادثه اضافه وزن شناور باشد، نشان می‌دهد که ما  ابتدایی‌ترین مباحث ایمنی را هم رعایت نمی‌کنیم.

 

مجلس از مسئولان مربوط توضیح می‌خواهد

حسینی تأکید کرد: کمیسیون انرژی مجلس برای مشخص کردن ابعاد حادثه در اولین نشست کاری خود از مسئولان نفتی کشور توضیح می‌خواهد و در این خصوص گزارشی را آماده می‌کند.

 

تا کنون هیچکس مسئولیت حادثه را به عهده نگرفته

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که کار کارشناسی برای مشخص شدن ابعاد دقیق حادثه اخیر ضروری است، یادآور شد: مسئولان باید پاسخگوی مردم در قبال چنین حوادثی باشند و مسئولیت وقوع حادثه را بر عهده بگیرند که تا کنون شاهد تحقق این موضوع نبوده‌ایم.

بعد از ظهر روز 28 مهرماه، یک فروند شناور با تعداد 73 سرنشین ‌در خلیج‌فارس و در منطقه عسلویه غرق شد که متأسفانه در این حادثه 13 سرنشین شناور مذکور جان باختند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet