ایام محرم 1398
1390/08/01 09:37:23
سرویس بین الملل
بروجردی: مذاکره کنندگان با توجه به واقعیت وارد اتاق مذاکره شوند

ارائه بسته پیشنهادی ایران در مذاکرات آتی با "1+5"

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مذاکرات آینده بسته پیشنهادی ایران که در برگیرنده مسائل مختلفی است همچنان به عنوان راه حل مذاکره پیش رو قرار می گیرد.
ارائه بسته پیشنهادی ایران در مذاکرات آتی با "1+5" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مذاکرات آینده بسته پیشنهادی ایران که در برگیرنده مسائل مختلفی است همچنان به عنوان راه حل مذاکره پیش رو قرار می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11820.jpg ارائه,بسته,پیشنهادی,ایران,در,مذاکرات,آتی,با,"1+5" Icana

علاءالدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این که ایران در چارچوب بسته پیشنهادی هیچ­گاه درخواست مذاکره را رد نکرده است، افزود: بسته پیشنهادی همواره مبنای ایران برای مذاکره بوده است همان طور که غرب و گروه 1+5 نیز در مذاکرات بسته پیشنهادی ارائه کرده اند، بر همین اساس ایران مذاکرات خود را در قالب همین بسته ادامه خواهد داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی،‌ درباره اتهام زنی اخیر آمریکا خاطر نشان کرد: سناریوی آمریکا که از سوی خودشان تعبیر به شوخی شد موضوع بسیار بی ارزشی است  که نمی تواند در مذاکرات آینده ما تاثیر داشته باشد، واقعیت این است که مقامات آمریکا و شخص اوباما با طرح چنین موضوعی کاملا اعتبار خود را زیر سوال بردند.

وی ادامه داد: به دلیل غیر واقعی بودن موضوع طرح آن هیچ مقبولیت بین المللی پیدا نکرد بر همین اساس آمریکا باید پاسخگوی خبر سازی غیر واقعی خود به افکار عمومی باشد.

این نماینده مجلس هشتم، ‌درباه موفقیت آمیز بودن از سرگیری مذاکرات گفت: این مذاکرات پروسه ای طولانی مدت است که زمان زیادی می برد اما نکته قابل اهمیت آن است که مذاکره کنندگان باید با توجه به واقعیت وارد اتاق مذاکره شوند.

بروجردی درباره احتمال تاثیر پذیری گزارش آژانس از فضا سازی آمریکا خاطر نشان کرد: چنانچه گزارش خلاف واقع، سیاسی و تحت تاثیر فشارهای آمریکا از سوی آژانس ارائه شود ایران آن را مردود می داند.

بروجردی در پایان درباره انتقال مواد هسته ای به تاسیسات زیرزمینی فردو گفت: ایران بدون تردید هر اقدامی در زمینه فعالیت صلح آمیز هسته ای را در چارچوب مقررات آژانس و عهد نامه NPTبه انجام خواهد رساند.    

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و بدنبال آن کاترین آشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار ازسرگیری مذاکرات هسته ای با ایران شدند./

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet