خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/08/01 09:38:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی در واکنش به نامه اشتون:

ایران مواضع خود را بارها به صورت رسمی اعلام کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اعلام آمادگی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری مذاکرات ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران،گفت:جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای زیر بار زور نمی رود.
ایران مواضع خود را بارها به صورت رسمی اعلام کرده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اعلام آمادگی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری مذاکرات 1+5 و جمهوری اسلامی ایران،گفت:جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای زیر بار زور نمی رود. https://cdn.icana.ir/d/019/716.jpg ایران,مواضع,خود,را,بارها,به,صورت,رسمی,اعلام,کرده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدرپور نماینده مردم شهررضا و سمیرم سفلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام آمادگی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 ،به باشگاه خبرنگاران گفت:جمهوری اسلامی ایران در گذشته مواضع خود را بارها به صورت رسمی به اتحادیه اروپا و سازمان انرژی اتمی اعلام کرده ؛بنابراین نتیجه مذاکرات کاملا مشخص است.

وی ادامه داد:ایران به طور رسمی اعلام کرده است که غنی سازی اورانیوم را در حد مورد نیاز کشور برای فعالیت های پزشکی،کشاورزی و تولید برق که همه آنها صلح آمیز هستند،انجام می دهد و با توجه به اینکه کشورمان عضو باشگاه انرژی اتمی است؛نیازی به اجازه آنها نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگز برای رسیدن به حق مسلم خود زیر بار زور نخواهد رفت،افزود:ایران راه سخت تحریم ها و فشارها را پشت سر گذاشته و توانسته به حق هسته ای خود برسد لذا همواره برای ایجاد اعتماد سازی کوشیده است،بنابراین هرگز برای رسیدن به حق مسلم خود زیر بار زور نخواهد رفت.

وی با اشاره به اظهارات کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که گفته باید در مذاکرات به دنبال نتایج قطعی بود تا تجربه استانبول در بی نتیجه بودن مذاکرات تکرار نشود،اظهار داشت: اشتون با روش های قبلی و برخورد دوگانه سیاسی به قضیه نگاه می کند،ولی مواضع جمهوری اسلامی ایران همیشه شفاف و روشن بوده و قصد ندارد از حق خود کوتاه آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet