ایام محرم 1398
1390/08/01 09:47:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

صداقت در گفتار و رفتار مسوولان موجب افزایش اعتماد در جامعه می شود

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد:روراستی،بیان حقایق و صداقت در گفتار و رفتار مسوولان یکی از روش‌های افزایش اعتماد در جامعه است.
صداقت در گفتار و رفتار مسوولان موجب افزایش اعتماد در جامعه می شود یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد:روراستی،بیان حقایق و صداقت در گفتار و رفتار مسوولان یکی از روش‌های افزایش اعتماد در جامعه است. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg صداقت,در,گفتار,و,رفتار,مسوولان,موجب,افزایش,اعتماد,در,جامعه,می,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدحسین فرهنگی،با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم همدلی مردم و مسوولان در مورد چگونگی ایجاد زمینه برای همدلی به ایسنا گفت:این موضوع به نوع نگاه افراد و قراردادن اصل به حسن ظن و یا سوءظن بستگی دارد.

وی تاکید مقام معظم رهبری بر ایجاد همدلی را توصیه‌ای اخلاقی و قرآنی دانست و افزود: آیات قرآن کریم بر لزوم همدلی و حسن ظن بر مبنای سعه صدر تاکید دارد، از این رو امیدواریم با این رویکرد شاهد رفتارهای اخلاقی مناسبی در مناسبات بین مسوولان دستگاه‌های اجرایی و دیگر قوا با مردم و مردم با مسوولان باشیم.

فرهنگی همدلی بین مردم و مسوولان را منطبق بر منافع ملی در کشور عنوان و اظهار کرد: میزان این همدلی در موردهای مختلف متفاوت است. به طوری که در برخی زمینه‌ها نظرات توام با حسن ظن، حسن نیت و نگاه‌های خیرخواهانه غالب است و در زمینه‌های دیگر چنین رویکردی مشاهده نمی‌شود.

این عضوهیات رییسه مجلس همچنین صداقت درگفتار و رفتاروتوسعه درسطوح مختلف مسوولان در کنار روراستی و بیان حقیقت‌ها ازسوی مسوولان را یکی از روشهای افزایش اعتماد وایجاد زمینه برای تعامل منطقی‌تر و نگاه‌های خیرخواهانه عنوان کرد.

وی با تاکید براینکه عذرخواهی و توضیحات مسوولان در برابر برخی کوتاهی‌ها و قصورات در همدلی بین مردم و مسوولان موثراست،گفت:‌البته برخی ازقصورات و موضوعات که با حقوق عموم و بخش‌هایی ازجامعه مرتبط می‌شود با عذرخواهی قابل گذشت نیست، و نیازمند حسابرسی، کنترل و پیگیری‌های مناسب است.

به گفته فرهنگی؛عذرخواهی مسوولان درمقابل توجیه‌گری و پوشاندن خطاها و جلوگیری کردن از افشای خطا رویکرد بسیار مناسبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet