خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/08/01 10:05:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

مردم لیبی باید هرچه زودتر مدل حاکمیتی خودشان را انتخاب کنند

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ما می توانیم از نظر فکری و معنوی تجربه خودمان را به مردم لیبی منتقل کنیم،افزود:در آخر این خود مردم لیبی هستند که برای مدل نظام و کشور خود و اداره مملکت تصمیم گیری می کنند.
مردم لیبی باید هرچه زودتر مدل حاکمیتی خودشان را انتخاب کنند عضو کمسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ما می توانیم از نظر فکری و معنوی تجربه خودمان را به مردم لیبی منتقل کنیم،افزود:در آخر این خود مردم لیبی هستند که برای مدل نظام و کشور خود و اداره مملکت تصمیم گیری می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/2259.jpg مردم,لیبی,باید,هرچه,زودتر,مدل,حاکمیتی,خودشان,را,انتخاب,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسماعیل کوثری با اشاره به مرگ  قذافی دیکتاتور لیبی گفت:خوشبختانه شورای انقلاب لیبی به پیروزی نهایی رسید و قذافی و پسرانش کشته یا دستگیر شدند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مهرادامه داد: درخصوص مرگ قذافی واتفاقات این کشور دو نکته وجود دارد. یکی اینکه زمانی که قذافی دستگیر شد چرا در جایی که باید زنده می ماند با کلت خودش کشته می شود و بسیاری از مطالب سری و به کلی سری مانند سرگذشت امام موسی صدر در سینه قذافی باقی بماند.

وی در خصوص ارتباط قذافی با غربی ها و آمرکاییها افزود: رفت و آمدهای قذافی با غربی ها  بخصوص آمریکا باید روزی برای مردم لیبی و سایر کشورها گفته شده واین مطالب مورد بررسی قرار بگیرد.

کوثری همچنین با اشاره به حضور ناتو و بمباران لیبی توسط این ارتش گفت: موضوع دیگر خروج اروپایی ها از لیبی پس از مرگ قذافی است و ناتو باید دست از بمباران شهرهای لیبی بردارد. این اشتباه بزرگی است که ارتش ناتو بخواهد به علت بمباران پناهگاه قذافی که منجر به دستگیری و قتل وی شد به دنبال سهم خواهی در این کشور باشد.

وی تصریح کرد:مردم لیبی باید مدل حاکمیتی خودشان را انتخاب کرده و هر چه زودتر الگوی مناسبی برای اداره کشور خود پیدا کنند.

عضو کمسیون امنیت ملی در خصوص الگوسازی جمهوری اسلامی و کمک کشورمان به مردم لیبی گفت: بهترین الگوسازی برای مردم لیبی این است که ما یکپارچه از انقلاب مردم لیبی حمایت کنیم و دیپلماسی ما امیدواری لازم را به انقلابیون بدهد.

کوثری همچنین در پایان با اشاره به اینکه ما می توانیم درنهایت از نظر فکری و معنوی تجربه خودمان را به مردم لیبی منتقل کنیم،افزود:درآخر این خود مردم لیبی هستند که برای مدل نظام و کشور خود و اداره مملکت تصمیم گیری می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet