هدر موبایل
1390/08/01 14:00:49
سرویس اجتماعی
نصرالله ترابی عنوان کرد:

بی‌توجهی به انجمن اولیا و مربیان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نقش اولیا و مربیان با توجه به وظایف و اساسنامه مشخص شده مطلوب ارزیابی نمی‌شود و در مناطق دور و محروم این مورد بیش از حد به چشم می‌خورد و گاهی سالی یک تا دو بار تشکیل جلسه می‌دهند و شاید هم اصلا تشکیل جلسه ندهند.
بی‌توجهی به انجمن اولیا و مربیان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نقش اولیا و مربیان با توجه به وظایف و اساسنامه مشخص شده مطلوب ارزیابی نمی‌شود و در مناطق دور و محروم این مورد بیش از حد به چشم می‌خورد و گاهی سالی یک تا دو بار تشکیل جلسه می‌دهند و شاید هم اصلا تشکیل جلسه ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/12181.jpg بی‌توجهی,به,انجمن,اولیا,و,مربیان Icana

نصرالله ترابی قهفرخی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انجمن اولیا و مربیان جلوه‌های مختلفی دارد، تصریح کرد: یکی از این جلوه‌های مشارکت مردم، در تأمین هزینه‌های آموزشی است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقش اولیا و مربیان با توجه به وظایف و اساسنامه مشخص شده مطلوب ارزیابی نمی‌شود و در مناطق دور و محروم این مورد بیش از حد به چشم می‌خورد و گاهی سالی یک تا دو بار تشکیل جلسه می‌دهند و شاید هم اصلا تشکیل جلسه ندهند.

وی نقش انجمن اولیا و مربیان را امری مفید برشمرد و افزود:‌ این انجمن‌ها پلی ارتباطی بین محیط‌های آموزشی و منزل هستند و با پیوند این دو می‌توان ارتقاء کیفیت و مسائل آموزشی را هموارتر کرد، اما در حال حاضر نقش این مشارکت به یک نقش صوری تقلیل یافته است.

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه مشارکت‌ مالی در انجمن اولیا و مربیان برجسته‌تر از موارد دیگر است، افزود: مشارکت در موارد دیگر از جمله نظرات اولیا در ارتباط با کیفیت آموزش، سیستم آموزشی و ارائه شیوه‌های درست تربیتی عملاً‌ وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در نگاه کلی انجمن اولیا و مربیان ایده خوب و مفیدی است اما فلسفه وجودی این انجمن‌ها در مقایسه با آنچه که اعمال می‌شود فاصله بسیاری دیده می‌شود./

 

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet