خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/08/01 10:29:52
سرویس سیاسی

تمدید مجدد مدت زمان ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات پارلمانی مصر

کمیته برگزار کننده انتخابات پارلمانی مصر مدت زمان ثبت‌نام کاندیداها برای شرکت در این انتخابات را دو روز دیگر تمدید کرد.
تمدید مجدد مدت زمان ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات پارلمانی مصر کمیته برگزار کننده انتخابات پارلمانی مصر مدت زمان ثبت‌نام کاندیداها برای شرکت در این انتخابات را دو روز دیگر تمدید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3907.jpg تمدید,مجدد,مدت,زمان,ثبت‌نام,برای,شرکت,در,انتخابات,پارلمانی,مصر Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از تلویزیون دولتی مصر، در پی درخواست 16 حزب سیاسی مصر از شورای عالی نظامی حاکم بر این کشور برای تمدید مدت زمان ثبت‌نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر این زمان تا فردا دوشنبه تمدید شد.
این دومین درخواست برای تمدید مدت زمان ثبت‌نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات پارلمانی مصر است.
در تاریخ 16 اکتبر کمیته برگزار کننده انتخابات پارلمانی مصر این زمان را به مدت چهار روز دیگر تمدید کرده بود.
برگزاری انتخابات پارلمانی مصر آزمون بسیار مهمی برای شورای نظامی حاکم بر مصر برای پایان دادن به چندین دهه حکومت خودکامه در پرجمعیت‌ترین کشور جهان عرب خواهد بود.
انتخابات پارلمانی مصر برای انتخاب نمایندگان مجلس شورا (نمایندگان) و شعب (سنا) از ۲۸ نوامبر آینده و در سه مرحله برگزار خواهد شد.
از سوی دیگر و به گزارش رویترز طی روزهای گذشته روزنامه‌‎های محلی مصر تصاویری منتشر کردند که بر اساس آن دهها نفر از وفاداران به رئیس جمهور سابق این کشور با حضور در حوزه های رای گیری اقدام به ارائه مدارک و ثبت نام کرده اند.
این در حالی است که مخالفت های بسیاری با حضور اعضای سابق حزب وابسته به حسنی مبارک از سوی سیاستمداران و مردم مصر انجام شده بود.
در میان وجود نگرانی های از راه یابی وفاداران به حکومت سابق مصر به نهاد قانون گذاری مصر، احزاب سیاسی این کشور با اعمال فشار بر شورای عالی نظامی خواستار اجرای قوانین سختگیرانه با هدف عدم حضور اعضای حزب "دموکراتیک ملی" شدند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet