هدر موبایل
1390/08/01 10:52:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اولیاء:

نگاه کلان دولت به مبارزه با قاچاق اصلاح شود

رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز گفت:پس از ادغام وزارتخانه باید حساسیت ها نسبت به قاچاق بیشتر می شد،ولی متاسفانه بازهم حساسیت و تعصبی که باید در ارتباط با بازرگانی مجاز ببینیم،از این ارگان مشاهده نمی شود.
نگاه کلان دولت به مبارزه با قاچاق اصلاح شود رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز گفت:پس از ادغام وزارتخانه باید حساسیت ها نسبت به قاچاق بیشتر می شد،ولی متاسفانه بازهم حساسیت و تعصبی که باید در ارتباط با بازرگانی مجاز ببینیم،از این ارگان مشاهده نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/4817.jpg نگاه,کلان,دولت,به,مبارزه,با,قاچاق,اصلاح,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علی اکبر اولیاء نماینده یزد و صدوق و مجلس شورای اسلامی و رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز تاکید کرد:دولت در زمینه مساله قاچاق غفلت می کند و اراده ای جدی برای مبارزه با این امر ندارد.

عضوکمیسیون عمران مجلس به پایگاه خبری اعتدال افزود:ستاد قاچاق کالا و ارز هم نتوانسته است عملکرد مناسبی در این راستا داشته باشد و حتی با زیر مجموعه های دولت هماهنگ نیست.

عضو فراکسیون خط امام ره (اصلاح طلبان) ادامه داد:وزارت بازرگانی نیز در زمینه مبارزه با قاچاق وظایف و نقش خود را که در قوانین مختلف بر آن تصریح شده است ، به خوبی انجام نمی دهد و ایفای نقشی که باید بر اساس قانون داشته باشد ندارد.
علی اکبر اولیاء افزود:پس از ادغام این وزارتخانه باید حساسیت ها نسبت به قاچاق بیشتر می شد،ولی متاسفانه بازهم حساسیت و تعصبی که باید در ارتباط با بازرگانی مجاز ببینیم ، از این ارگان مشاهده نمی شود.
وی ادامه داد:در گمرک و سازمان امور مالیاتی و دارایی باید هم افزایی بیشتر شود و نگاه کلان دولت به مبارزه با قاچاق اصلاح شود ، تا مشکلات ناشی از قاچاق کالا رفع گردد.
رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز تصریح کرد:معنی ندارد انبوه کالاهای قاچاق خارجی در قلب بازار تهران وجود داشته باشد و کسی آخ نگویید؛ این مصیبت است؛ با یک پدیده بارز و روشن روبه رو هستیم که در آن،  دستگاه های دولتی مسئولیت خود را به درستی ایفا نمی کند ؛ در غیر این صورت مشکل حل می شد.
وی افزود:حرف فرمانده نیروی انتظامی هم که گفته دولت اگر اراده کند ما مشکل قاچاق را حل سه روزه حل می کنیم ، هرچند که یک مقداری بلوف بود،اما نشانه این واقعیت است که دولت وظیفه خود را انجام نمی دهد.
اولیاء درخاتمه گفت:دولت غفلت می کند و هنوز مصیبت قاچاق و خسارت مهلکی را که به تولید ، صنعت و تجارت کشور وارد می شود را حس نکرده است ؛ یعنی آنقدر به مسائل روز مره مثل مرغ و تخم مرغ در گیرند ، که هنوز واقعیت قاچاق حس نشده است و نمی دانند این مشکل در دراز مدت بلای جان آنها و کشور خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet