پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/05/31 11:01:00
سرویس کمیسیون ها

تامین اجتماعی متعهد به پرداخت تعهدات خسارتی بیمه شدگان در صورت احراز شرایط شد

نمایندگان در ادامه بررسی لایحه بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی ماده‌ای را به تصویب رساندند که براساس آن تعهداتی چون حوادث و بیماری‌ها، غرامت و دستمزد، از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت به بیمه شده در صورت احراز شرایط ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، همچنین افراد خانواده بیمه شده جهت برخورداری از خدمات مربوط به حوادث و بیماری‌ها طبق ماده 58 قانون تامین اجتماعی و در مورد بازماندگان طبق مواد 81 و 82 قانون یاد شده تعیین می‌گردد.

براساس مصوبه دیگر مجلس در مواردی که انجام کارهای ساختمانی مستلزم اخذ پروانه می‌باشد مراجع ذی ربط مکلفند پروانه را منوط به ارائه رسید پرداخت حق بیمه برای هر متر مربع سطح زیر بنا معادل 4 درصد حداقل دستمزد ماهانه سال درخواست پروانه به حسابی که سازمان تامین اجتماعی اعلام خواهد کرد، نماید.

همچنین در صورتی که حوادث ناشی از کار منجر به مصدومیت، فوت یا از کارافتادگی گردد ولی متقاضی با وجود الزام به گرفتن پروانه نسبت به اخذ آن اقدام ننموده باشد، سازمان تامین اجتماعی حق بیمه را با رعایت این ماده و خسارت بیمه شده محاسبه و وصول خواهد کرد. به موجب مصوبه دیگر مبالغی که موقع صدور پروانه طبق مقررات این ماده پرداخت می‌گردد در محاسبه حق بیمه کارگران پیمانکار که انجام کارهای ساختمانی از طریق انعقاد پیمان به آنها واگذار می‌شود محسوب خواهد گردید.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet