هدر موبایل
1390/09/19 10:46:07
سرویس بین الملل
الهیان در واکنش به تصویب ۹ قطعنامه در سازمان ملل علیه جنایات رژیم صهیونیستی:

قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی ضمانت اجرایی پیدا کند

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در واکنش به تصویب ۹ قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل علیه جنایات رژیم صهیونیستی گفت: این قطعنامه‌ها ضمانت اجرایی پیدا کنند.
قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی ضمانت اجرایی پیدا کند رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در واکنش به تصویب ۹ قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل علیه جنایات رژیم صهیونیستی گفت: این قطعنامه‌ها ضمانت اجرایی پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/2610.jpg قطعنامه‌های,سازمان,ملل,علیه,رژیم,صهیونیستی,ضمانت,اجرایی,پیدا,کند Icana

زهره الهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تصویب ۹ قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، گفت: رأی قاطع کشورهای مختلف به این قطعنامه‌ها نشانه انزجار جامعه جهانی از وقایع ضد بشری صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی است.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی را عامل مصیبت مردم مظلوم فلسطین و غزه خواند و افزود: برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل، امروز شاهد ادامه حملات خصمانه این رژیم به نوار غزه و کشته و مجروح شدن کودکان و زنان فلسطینی هستیم.
وی افزود: مجامع جهانی باید تدابیر جدی و بازدارنده در قبال اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی بیاندیشند تا قطعنامه‌های آن‌ها ضمانت اجرایی پیدا کند، نه آنکه با وجود نگرانی افکار عمومی دنیا از اوضاع فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی، دوباره نظامیان این رژیم  با بی‌توجهی به رأی مجمع عمومی سازمان ملل به نوار غزه حمله کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مخالفت آمریکا و کانادا با قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ‌ اوباما اخیراً اعلام کرد که حمایت دولت وی از رژیم غاصب صهیونیستی در قیاس با دولت‌های گذشته بی‌نظیر است، از این رو می‌توان گفت قدرت‌های سلطه گر با داعیه دفاع از حقوق بشر خواست و اراده خود را به دیگر کشور‌ها دیکته می‌کنند.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس تأکید کرد: دفاع از حقوق بشر شعار و ابزاری در دست استکبار است تا کشورهایی که با نظرات و دیدگاه‌های استعماری و سلطه گرانه آن مخالف هستند را در جهان منزوی کنند اما عملکرد‌های متناقض ماهیت پوچ این شعار را بر ملت‌های دنیا نمایان کرده است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد صبح امروز شنبه (۱۹ آذر) با تصویب ۹ قطعنامه و با رای اکثریت کشورهای عضو، جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از جمله موارد متعدد نقض حقوق بشررا محکوم کرد.
حمله جمعه شب هواپیماهای رژیم اشغالگر قدس به غزه یک شهید و ۱۱ مجروح در پی داشت. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet