شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/31 13:07:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فرهنگی: تردید در آثار گسترده سفرهای استانی دولت منصفانه نیست

محمدحسین فرهنگی گفت: تردید در آثار گسترده سفرهای استانی دولت منصفانه نیست.

محمدحسین فرهنگی از تورم، مدیریت کارآمدتر در امر فرآورده‌های نفتی، ارتقاء کارآمدی مدیران و اجرای سریع و صحیح لایحه مدیریت خدمات کشوری به عنوان چهار چالش مهمی نام برد که دولت نهم با آن‌ها روبروست.

محمدحسین فرهنگی،‌ نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر،  سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه 31 مرداد گفت: مجلس هفتم آماده بررسی سیاست‌های اجرایی اصل چهل و چهارم قانون اساسی است. این مصوبه یکی از افتخارات مجلس هفتم و دولت‌های فعلی و آتی خواهد بود و می‌تواند تحولاتی اساسی در شکوفایی اقتصادی کشور را فراهم آورد. بایستی مراقب بود که از عوارض منفی آن بویژه در ارتباط با نیروی شاغل موجود در بخشهای مربوطه اجتناب گردد که بخشی از آن در دوره قانونگذاری و بخشی دیگر و مهمتر در مرحله اجراء قابل دقت و توجه است.

فرهنگی اظهار داشت: تصمیمات حمایتی مجلس با تصویب لایحه بیمه‌های تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی جلوه دیگری می‌یابد. این مصوبه از تصمیماتی است که علاوه بر آثار اقتصادی و اجتماعی، بی‌تردید از موجبات رضای پروردگار متعال است که مجلس محترم در آستانه ماه مبارک رمضان در حال تصویب آن است و امیدواریم اجرای آن نیز صحیح، کامل و در کمترین زمان ممکن باشد.

وی ادامه داد: این روزها بخش مهمی از نطق‌های مجلس به موافقت و مخالفت دولت محترم اختصاص دارد و به نظر می‌رسد به حد اشباع رسیده است. پیشنهاد می‌کنم در اظهار نظرها انصاف رعایت شود. کسی نمی‌تواند منکر اقدامات اساسی دولت در عمران کشور باشد و انتظار معجزه داشتن نیز عاقلانه نیست.

محمدحسین فرهنگی گفت: در اردیبهشت‌ماه گذشته در شهرستان آذرشهر از حوزه انتخابیه اینجانب دو پروژه سالن ورزشی افتتاح شد. اجرای یکی از آن دو (14) سال طول کشیده بود و دومی در (10) ماه احداث و اجراء شد و تکمیل جدی‌تر سالن اول نیز در دوره دولت نهم تحقق یافت، اما در همه زمینه‌ها کار با این سرعت پیش نمی‌رود. شهرک صنعتی اسکو بدلیل اهمال‌کاریهای برخی از مسؤولان محلی به کندی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه تردید در آثار گسترده سفرهای استانی دولت منصفانه نیست، اظهار داشت: اما باید توجه داشت که دولت نهم با چند چالش مهم روبروست و بایستی برای آنها تدابیر روشنی اتخاذ کند. یکی از آنها تورم است.

نماینده تبریز  مدیریت کارآمدتر در امر بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی را بگونه‌ای که نارضایتی‌ها را از بین برده و زمینه را برای حذف سهمیه‌بندی فراهم آورد، به عنوان دومین چالش عنوان کرد.

فرهنگی سومین چالش مهم دولت را ارتقاء کارآمدی مدیران در سطوح مختلف می‌باشد و چهارمین را اجرای سریع و صحیح لایحه مدیریت خدمات کشوری ذکر کرد.

وی افزود: هنگامی که لایحه مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون مشترک رسیدگی‌کننده به اتمام رسید، اینجانب در تاریخ 23/10/86 نامه‌ای به ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال داشتم و رونوشت آن را برای جناب آقای رئیس‌جمهور نیز فرستادم. در آن نامه (5) پیشنهاد مطرح شده بود که به تناسب راه‌حل‌هایی برای اجتناب از مشکلات و آثار اجرای لایحه در بر داشت. تأکید می‌کنم همان پیشنهادها بطور جدی در دستور کار دولت محترم باشد.

نماینده مردم تبریز در ادامه نطق خود گفت: اصولگرایان توجه داشته باشند که سیاست تنوع و تکثر در عین وحدت و همگرایی، تاکتیک انتخاباتی مناسبی است، به شرط آنکه از دایره اصولگرایی که مشخصات آن را رهبر معظم انقلاب سال گذشته ترسیم فرمودند خارج نشود.

وی همچنین گفت: ضمن احترام واقعی به برادر ارجمند جناب آقای دکتر افروغ و اعلام اینکه در اکثر مقدمات با ایشان موافق هستم، اما با برخی از نتیجه‌گیری‌ها با ایشان و دیگرانی که از سخنان اخیر ایشان نتیجه‌گیری‌هایی داشتند موافق نیستم.

فرهنگی تصریح کرد: جریان اصولگرا در دوره‌های اخیر تا حدود زیادی موفق شد تا صداقت در خدمت، پایبندی به اصول، توجه به اولویت‌های واقعی کشور و پرهیز از روزمرگی و عدم انفعال و بازنگری مستمر در تصمیمات و اقدامات خود را به نمایش بگذارد. هرچند این همه کافی نیست و روزها و سالهای آینده بایستی کشور را به جایگاهی برسانیم که ایرانی در همه جای جهان به جمهوری اسلامی خود بیش از پیش افتخار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet