پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/05/31 13:10:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در مراسم بزرگداشت کربلایی کاظم:

باید اهتمام به ترویج قرآن و حاکمیت آن در درون و بیرون داشته باشیم

کنگره بین‌المللی "کربلایی کاظم کریمی ساروقی" با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدحسین صفار هرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اراک آغاز به کار کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز سخنان خود به تشریح برخی ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی «کربلایی کاظم ساروقی» پرداخت و گفت:با وجود جلسه علنی در این مراسم حاضر شدیم و امیدواریم هر دو مجلس در راه خدا باشد.

وی اظهار داشت: اگر فردی ادعا کند توانایی قرائت کتابی را هم به صورت معمولی و هم به صورت معکوس دارد راه‌های بسیاری برای اثبات آن وجود خواهد داشت.

حداد عادل گفت: هر معیار و امتحانی لازم است ما حاضر کنیم، داریم که اینکه این مرد سواد نداشته صحیح بوده؟ آیا قبلا حافظ قرآن نبوده و غیره. این واقعه آنقدر مسلم است که از همه آزمون‌ها سربلند بیرون می‌آید و اگر کسی دل الهی داشته باشد حقیقت آن را تصدیق می‌کند.

وی ادامه داد:کربلایی کاظم نمونه‌ای است که خداوند می‌خواهد امسال ما را که در ظلمات مادیت اسیر هستیم بیدار و متوجه کند که بدانیم غیر از عالم ظاهری عوالم دیگری هم هست که بزرگتر از این عوالمی است که ما می‌شناسیم. خداوند می‌خواهد با این شگفتی‌ها ما را تکان دهد و اگر سستی در ایمان ما وجود دارد اینگونه حجت را بر ما تمام کند.

ریی مجلس گفت:حال باید ما از خود بپرسیم که چرا واقعه‌ای اینچنینی برای بیداری ما کفایت نمی‌کند.ما از ماجرای کربلایی کاظم می‌توانیم به هشت نتیجه دست پیدا کنیم:

1- اثبات وجود عالم غیب در برابر عالم مادی و باور اینکه هستی محصور و منحصر در عوالم مادی نیست.

2- اثبات الهی بودن و آسمانی بودن قرآن کریم و اینکه خداوند می‌خواهد دری از عالم غیب باز کند. این عدالت افاضه کامل قرآن کریم، سینه یک انسان است.

3- اثبات تحریف نبودن قرآن کریم؛چرا که می‌دانیم صحبت‌های بسیاری در خصوص اینکه قرآنی که در دست شیعه است تحریف شده است، که با این شگفتی معلوم می‌شود که قرآن از این شبهه پاک است.

4- اثبات قابلیت افراد عادی برای دریافت هدایت و فیض الهی و اینکه انسان یک گوهری است که می‌تواند به عالم بالا متصل شود و هر انسانی اگر پاک بماند این قابلیت را دارد.

5- اثبات ولایت تکوینی ائمه و اهل بیت پیامبر و اولیای خدا در اینکه می‌توانند در تصرف در نفوس چنین تحولاتی را ایجاد کنند و همین امر حقانیت پیامبر خدا و اهل بیت را اثبات می‌کند.

6- ببینید این کربلایی کاظم چه کارهایی را انجام و چه کارهایی را انجام نداده بود که خداوند چنین لطفی به ایشان کرده است و اولین گام پرهیز از مال حرام، عمل به احکام الهی و پرداخت حقوق شرعی است و کربلایی کاظم از این دسته بود.

7- معتبر بودن امام زاده‌هایی که در بقعه آنان این اتفاقات افتاده و اینکه مردم نباید به هیچ عنوان دامن این امامزاده‌ها را از دست بدهند و اینگونه اتفاقات شاهدی است بر این امامزاده‌ها.

8- باور کنیم راه حل مشکلات ما فقط و فقط در راه‌حل‌های مادی نیست. البته این بدان معنا نیست که تفکر، تعقل و مدیریت نکنید، بلکه اینها باید با توکل به خدا همراه باشد.

حدادعادل در ادامه افزود: وقایعی چون کربلایی کاظم باز هم اتفاق خواهد افتاد، هر چند که برخی سودجو از موضوعات غیبی سوء استفاده می‌کنند. بارها از خود پرسیده‌ام اگر این واقعه در جای دیگری از دنیا اتفاق افتاده بود چه می‌کردند و چرا در آن زمان غفلت شد از این امر و آیا امروز هم این اشتباه را تکرار می‌کنیم؟ باید اهتمام به ترویج قرآن و حاکمیت آن در درون و بیرون داشته باشیم که هم معتقد و مقصود از انقلاب اسلامی هم همین است. همه باید به قرآن، این ریسمان الهی چنگ بزنیم و در جهانی که آمریکا می‌خواهد ادیان مختلف را با هم دراندازد باید توسل به قرآن را در دستور کار خود قرار دهیم.

در پایان این مراسم از تمبر کربلایی کاظم ساروتی توسط رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی گردید.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به شهر اراک به مناسبت شرکت در کنگره بزرگداشت کربلایی کاظم، پس از تجلیل از مقام رفیع و شامخ آن حافظ کل قرآن به شهر ساروق و امامزاده 72 تن ساروق رفت. 

گفتنی است، کربلایی کاظم در سال 1300 هجری قمری در روستای ساروق در 48 کیلومتری شمال اراک به دنیا آمد و شغل وی کشاورزی بود. وی که از نعمت خواندن و نوشتن محروم بود، در محل امامزادگان 72 تن ساروق اراک، در کوتاه‌ترین زمان، حافظ 114 سوره شریف قرآن کریم می‌شود و این رویداد بزرگ آسمانی به عنوان معجزه قرن بیستم مورد توجه مراجع عظام تقلید و مسلمانان جهان قرار گرفته است.

کربلایی محمد کاظم در هفتم محرم‌الحرام سال 1377 هجری قمری در قم وفات یافت و پیکر پاک او در قبرستان آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری به خاک سپرده شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet