هدر موبایل
1390/11/25 15:38:55
سرویس اجتماعی
طباطبایی‌نژاد توقیف خودروهای بدون بیمه‌نامه را تأیید کرد:

توقیف خودروهای فاقد بیمه مطابق با اجرای قانون بیمه شخص ثالث است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم با تأیید شناسایی و توقیف خودروهای فاقد بیمه، اجرای این کار را مطابق با اجرای قانون بیمه شخص ثالث بیان کرد و اجباری بودن بیمه را برای آنها الزامی دانست.
توقیف خودروهای فاقد بیمه مطابق با اجرای قانون بیمه شخص ثالث است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم با تأیید شناسایی و توقیف خودروهای فاقد بیمه، اجرای این کار را مطابق با اجرای قانون بیمه شخص ثالث بیان کرد و اجباری بودن بیمه را برای آنها الزامی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/14092.jpg توقیف,خودروهای,فاقد,بیمه,مطابق,با,اجرای,قانون,بیمه,شخص,ثالث,است Icana

سید مصطفی طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: شناسایی و توقیف خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث مطابق با اجرای قانون جدید وضع شده در راهنمایی و رانندگی است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه طی روزهای اخیر شاهد آمار بالایی از تصادفات و سوانح رانندگی در اتوبان‌های کلان‌شهر‌ها هستیم، بیمه شخص ثالث برای تمام افراد امری ضروری قلمداد می‌شود.

وی افزود: اجباری بودن این امر در وهله اول برای خود افراد واجب و الزامی است تا زمانی که برای آنها حادثه ای رخ می‌دهد بتوانند از خسارات بعدی ناشی از آن برخوردار شوند.

طباطبایی‌نژاد یادآور شد: همچنین زمانی که فردی به خرید یک خودرو اقدام کرده و هزینه بالایی را برای خرید آن می‌پردازد، پرداخت مبلغ اندکی برای بیمه وسیله نقلیه او نمی‌تواند مانعی را ایجاد کند و برای مالک خودرو سخت باشد.

به گفته نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ایمنی و ضمانت افراد در گروی بیمه‌های تکمیلی و شخص ثالث خواهد بود و نه تنها مانعی را برای مالک آن ایجاد نمی‌کند بلکه فرد را در بروز حوادث، حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: فردی که افزون‌بر خود چند نفر دیگر در یک حادثه رانندگی را درگیر کرده و در نهایت منجر به فوت سایر سرنشینان می‌شود، مجبور به پرداخت خسارت بالایی خواهد بود که در صورت نداشتن بیمه متحمل ضرر بسیاری می‌شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اجباری شدن بیمه و شناسایی و توقیف خودرو‌های فاقد بیمه مطابق با قانون بیمه شخص ثالث بوده و اجرای آن به معنای اجرای قوانین وضع شده در مجلس شورای اسلامی است.

 

امضای تفاهمنامه مشترک بیمه مرکزی و پلیس راهور برای شناسایی و توقیف خودرو‌های بدون بیمه

تفاهمنامه مشترک بیمه مرکزی و پلیس راهور در نخستین همایش مشترک پلیس راهور و صنعت بیمه که صبح امروز ـ 25 بهمن ماه‌ـ برگزار شد، به امضا رسید که بر اساس آن خودروهای بدون بیمه شناسایی و توقیف می‌شوند.

بر اساس یکی از مهمترین بندهای این تفاهمنامه در رابطه با اجرای ماده 19 قانون بیمه اجباری شخص ثالث، پلیس راهور موافقت کرد بر اساس اطلاعات مربوط به بیمه نامه های صادره که بیمه مرکزی ارسال می‌کند اتومبیل‌های فاقد بیمه نامه شناسایی شده و از طریق نامه کتبی یا ارسال پیامک به صاحبان این خودروها در مورد عواقب نداشتن بیمه نامه شخص ثالث مانند متوقف کردن خودرو و جریمه آن هشدار دهد.

بر اساس تبصره یک ماده 19 قانون بیمه اجباری شخص ثالث بیمه مرکزی و شرکتهای بیمه موظفند ترتیبی اتخاذ کنند که با الصاق برچسب یا استفاده از ابزارهای دیگر امکان شناسایی وسیله نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه برای ماموران راهور یا پلیس راه تسهیل شود.

همچنین در اجرای ماده 18 قانون بیمه اجباری شخص ثالث شرکتهای بیمه تجاری با هماهنگی سندیکای بیمه گران متعهد می شوند خسارتهای حوادث رانندگی را که با مفاد این ماده منطبق است بدون اخذ گزارش پلیس پرداخت کند. پلیس نیز متعهد شد در خارج از این مفاد نسبت به ترسیم کروکی و گزارش حادثه اقدام کند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet