هدر اصلی
1390/11/25 16:36:15
سرویس سیاسی
29 بهمن روزی که مفسدان اقتصادی از یاد نخواهند برد؛

دادگاهی که تاریخ‌ساز می‌شود

زمان تشکیل دادگاه متهمان پرونده فساد ۳هزارمیلیارد تومانی روز شنبه ۲۹ بهمن اعلام شد که این کار به نوعی سمبل برخورد قاطعانه قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی دانه درشت است تا نقطه عطفی برای اقدامات دیگر شود.
دادگاهی که تاریخ‌ساز می‌شود زمان تشکیل دادگاه متهمان پرونده فساد 3هزارمیلیارد تومانی روز شنبه 29 بهمن اعلام شد که این کار به نوعی سمبل برخورد قاطعانه قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی دانه درشت است تا نقطه عطفی برای اقدامات دیگر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10025.jpg دادگاهی,که,تاریخ‌ساز,می‌شود Icana

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، سرانجام دستگاه قضا با لحاظ دقت و سرعت در رسیدگی به پرونده فساد مالی اخیر، زمان تشکیل دادگاه آن را روز شنبه 29 بهمن اعلام کرد تا هرچه سریع‌تر احکام مربوط به متهمان صادر و اموال به بیت المال مسلمین برگردانده شود.

با نگاهی کوتاه خواهیم دید که این اقدام دستگاه قضا بی شک در بازسازی اعتماد عمومی به نظام بانکی کشور تأثیر بسزایی دارد، البته این نکته را نباید فراموش شود که بطور یقین اگر قضاوت و محاکمه متهمان یک فساد از نوع مالی هرچند خیلی سریع و به موقع انجام شود، آثار سویی  را بر نگرش مردم خواهد گذاشت.

با توجه به موضوع یاد شده بهترین رویکرد موثر در قبال چنین پرونده‌هایی  پیشگیری محسوب می‌شود، پیشگیری که در وظایف دستگاه‌های نظارتی ریشه دوانده است.بنابراین ناکارآمدی نظارت گاها باعث بروز فسادهایی بزرگ  می‌شود و این مسئله غیر قابل انکار است .

 شاکله اصلی ناکارامدی نظارتی مربوط به ناتوانی مدیران در شناسایی خلاء‌های قانونی و سالم سازی ساختارهای اجرایی و مالی تحت مسئولیت خود است، از این رو دستگاه‌های دولتی باید برای مقابله با مفاسد اداری و اقتصادی گام عملی بردارند.

بر همین اساس بر آن شدیم تا با گفتگو با برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به واکاوی هر چه بیشتر ابعاد این پرونده بپردازیم تا گامی مثبت در جهت اعتلای حقوق مدنی برداشته شود.

محمدتقی رهبر: نتیجه دادگاه پرونده فساد اقتصادی اخیر تاریخ‌ساز است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نتیجه برگزاری علنی دادگاه پرونده فساد ۳هزار میلیارد تومانی را تاریخی و سرنوشت ساز در برخورد با پرونده‌های مفاسد اقتصادی دانه درشت خواند و گفت: ‌ این دادگاه از مفسدان اقتصادی زهره چشم می‌گیرد.

طباطبایی‌نژاد: پرونده فساد مالی اخیر، قانون مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور را می‌طلبد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، فساد ۳هزار میلیارد تومانی را اخلال در نظام اقتصادی کشور خواند و گفت: ‌ تشکیل سریع دادگاه متهمان پرونده فساد ۳هزار میلیارد تومانی و اجرای مجازات در قبال مجرمان برای نظام و جامعه مفید است.

اسلامی‌پناه: برگزاری دادگاه علنی فساد مالی اخیر هیچ منافاتی با منافع ملی ندارد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برگزاری علنی دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور را بهترین راه بازگرداندن اعتماد عمومی به جامعه خواند و گفت: برگزاری دادگاه علنی هیچ منافاتی با منافع ملی، عفت عمومی و به خطر افتادن امنیت کشور ندارد.

مرادی: دقت در پرونده متخلفین فساد مالی بزرگ واجب‌تر از سرعت است

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید دقت در رسیدگی به پرونده اختلاس ۳ هزار میلیاردی فدای سرعت شود، گفت: تسریع در رسیدگی و مجازات مرتکبان این فساد مالی بزرگ جایگاه دستگاه قضا را در بین مردم تقویت خواهد کرد.

رحیمی: اعدام در انتظار متهمین اخلال در نظام اقتصادی کشور

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مردم بر برگزاری علنی دادگاه عاملان پرونده فساد اقتصادی بزرگ اخیر اجماع نظر دارند، گفت:  افکار عمومی تا یک زمانی منتظر نتیجه کار می‌مانند و بعد از آن درباره عملکرد قوه قضائیه قضاوت می‌کنند.

فرهنگی: ناکارآمدی نظارت باعث بروز فسادهای بزرگ اقتصادی می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اصلاح ساختارهای مالی، نرم افزاری و اجرایی کشور، گفت: ناکارآمدی نظارت باعث بروز فسادهای برزگ اقتصادی همچون تخلف ۳هزار میلیارد تومانی است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet