پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/11/26 10:26:46
سرویس اقتصادی

قطار در ایستگاه گرانی توقف نخواهد کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، گفت: افزایش قیمت بلیط قطار و هواپیما در آستانه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها صحیح نیست و دولت باید از افزایش غیر منطقی آنها جلوگیری کند.
قطار در ایستگاه گرانی توقف نخواهد کرد عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، گفت: افزایش قیمت بلیط قطار و هواپیما در آستانه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها صحیح نیست و دولت باید از افزایش غیر منطقی آنها جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1606.jpg قطار,در,ایستگاه,گرانی,توقف,نخواهد,کرد Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در حالی که دولت هنوز هیچ خبری از زمان اجرا و جزییات فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نداده است؛ گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر افزایش قیمت بلیط قطار و هواپیما آن هم در آستانه سفرهای نوروزی به گوش می‌رسد؛ اما معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، هرگونه افزایش قیمت در این حوزه را غیرقانونی اعلام کرد. در همین حال یک عضو کمیسیون عمران مجلس نیز معتقد است که برخی از شرکت‌ها دچار سردرگمی در تعیین قیمت شده‌اند.

محمدعلی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه افزایش قیمت بلیط قطار و هواپیما در آستانه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها صحیح نیست، یادآور شد: البته مدتی قبل افزایش قیمت بلیط هواپیما در مجلس تصویب و تمدید شد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برخی از شرکت‌ها دچار سردرگمی در تعیین قیمت شده‌اند، اظهار کرد: شرکت‌هایی مانند رجا دچار بحران شده و بر سر یک دوراهی مانده‌اند، که آیا قیمت بلیت قطار را افزایش دهند و یا با همان کیفیت و کمیت قبلی خدمات خود را ارائه دهند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، تصریح کرد: در هر صورت برخی از خدمات گران شده و افزایش قیمت بلیط هواپیما و قطار در صورتی که دولت مصلحت بداند و البته به مقدار کمی مانعی ندارد.

وی با بیان اینکه این افزایش قیمت‌ها نباید زیاد و سرسام‌آور باشد، گفت: دولت باید قیمت بلیت ها را کنترل کرده و از افزایش غیرمنطقی آن جلوگیری کند و نظارتی اصولی بر افزایش قیمت‌ها داشته باشد.

محمدحسن نکویی مهر امروز در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره قانونی یا غیرقانونی بودن افزایش قیمت بلیت قطارهای رجا و هواپیما گفت: افزایش قیمت بلیت قطار و هواپیما غیرقانونی است.

وی مرجع تصمیم‌گیری درباره قیمت بلیت هواپیما را شورای عالی هواپیمایی دانست؛ اما اعلام کرد براساس مصوبه دولت، این افزایش باید به تائید کارگروه تنظیم بازار برسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان این موضوع را بررسی و ظرف روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet