هدر اصلی
1390/11/26 10:34:15
سرویس سیاسی
قشقاوی:

اعزام رسمی دانشجو به انگلیس دیگر وجود ندارد

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزیر خارجه، با تشریح نحوه خدمات‌رسانی وزارتخانه مطبوعش به دانشجویان ایرانی مقیم انگلیس،‌ گفت: این دانشجویان از نحوه خدمات‌رسانی وزارت خارجه به آن‌ها ناراضی نیستند، با این همه دیگر اعزام رسمی دانشجو به انگلیس دیگر وجود ندارد.
اعزام رسمی دانشجو به انگلیس دیگر وجود ندارد معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزیر خارجه، با تشریح نحوه خدمات‌رسانی وزارتخانه مطبوعش به دانشجویان ایرانی مقیم انگلیس،‌ گفت: این دانشجویان از نحوه خدمات‌رسانی وزارت خارجه به آن‌ها ناراضی نیستند، با این همه دیگر اعزام رسمی دانشجو به انگلیس دیگر وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2527.jpg اعزام,رسمی,دانشجو,به,انگلیس,دیگر,وجود,ندارد Icana

حسن قشقاوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت دانشجویان مقیم انگلیس، گفت: بعد از آنکه ادیب سرپرست کنسول ایران در انگلیس به کشور بازگشت ارتقاء جایگاه پیدا کرد و دستیار ویژه معاون کنسولی و رئیس ستاد پشتیبانی وزارت خارجه شد.


معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزیر خارجه، با اعلام اینکه هم اکنون اتاقی در محل وزارت امور خارجه با فکس و شماره تلفن برای ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم انگلیس در نظر گرفته شد، افزود: هر کاری که سفارت ایران در انگلیس برای خدمات رسانی به بیش از سیصد هزار ایرانی مقیم آن کشور از جمله دانشجویان انجام می‌داد، الان ستاد ویژه پشتیبانی وزارت خارجه‌‌‌ همان خدمات را به مراجعان عرضه می‌دهد.


وی افزود: بسیاری از مدارک دانشجویان حاضر در انگلیس که نیاز به پیگیری اداری دارند وزارت خارجه به عنوان رابط با همکاری وزارت «بهداشت، ‌ درمان و آموزش پزشکی» و وزارت «علوم، تحقیقات و فناوری» این کار را انجام می‌دهد.


قشقاوی درباره نارضایتی دانشجویان حاضر در انگلیس از نحوه خدمات رسانی به آن‌ها، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم آن‌ها از عملکرد ستاد ویژه پشتیبانی وزارت خارجه ناراضی باشند ولی از آنجا که بالای ۹۰ درصد کارهایی که سفارتخانه جمهوری اسلامی در لندن انجام می‌داد، اکنون در تهران صورت می‌گیرد، طبیعی است که طی شدن مراحل اداری پیچیده‌تر شده است.


وی با بیان اینکه اعزام رسمی دانشجو به انگلیس دیگر وجود ندارد، ادامه داد: فارغ از دانشجویانی که به صورت آزاد برای تحصیل به انگلیس رفتند و نمی‌توان جلوی آن‌ها را گرفت، مجموع دانشجویان بورسیه ایران از کار‌شناسی ارشد تا دکترا در این کشور ۷۳ نفر هستند و دیگر هم بیش از این نمی‌شوند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet