خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/26 10:23:56
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه در واکنش به ادعای ایهود باراک درباره دخالت ایران در انفجارهای بانکوک:

اتهام به ایران، سیاست موساد است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، اتهام رژیم صهیونیستی مبنی بر دخالت ایران در انفجارهای بانکوک را سیاست موساد دانست و گفت: موساد می‌خواهد اوضاع بین‌الملل را علیه ایران تحریک کند.
اتهام به ایران، سیاست موساد است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، اتهام رژیم صهیونیستی مبنی بر دخالت ایران در انفجارهای بانکوک را سیاست موساد دانست و گفت: موساد می‌خواهد اوضاع بین‌الملل را علیه ایران تحریک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/4777.jpg اتهام,به,ایران،,سیاست,موساد,است Icana

 حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره انفجار دیروز تایلند و اتهامی که وزیر دفاع رژیم صهیونیستی مبنی بر دخالت ایران در این انفجار داشت، گفت: انفجارهای دیروز تایلند و اتهامی که فورأ از سوی ایهود باراک، به ایران زده شد کاملا مشکوک است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب، دالاهو، کرند غرب، گهواره و حمیل در مجلس شورای اسلامی، افزود: تایلند از جمله کشورهایی است که رابطه خوبی با ایران دارد؛ اینکه در این انفجار کارت شناسایی‌ یک ایرانی  پیدا شده و در نهایت عامل انفجار را یک ایرانی دانسته‌اند، شبیه سلسله فعالیت‌هایی است که ایران از گذشته از موساد سراغ دارد.

وی با بیان اینکه معمولاً موساد این سیاست را دنبال می‌کند که اوضاع بین‌الملل راعلیه ایران تحریک کند، تصریح کرد: اتهامی که پس از تحولات درگرجستان، هند و دیروز در تایلند به ایران زده شد، نمونه این سیاست موساد است که در این روزها شدت گرفته است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با تاکید براینکه هیچ منطق استراتژیکی نمی‌پذیرد که جمهوری اسلامی ایران در چنین فشارهایی علیه همسایگانش نقش داشته باشد، گفت: رژیم صهیونیستی در قالب دیپلماسی منفی بین‌المللی یا دیپلماسی منفی عمومی این مسائل را دنبال می‌کند.

 

دستگاه دیپلماسی باید روشنگری بیشتری کند

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، به وظیفه وزارت امور خارجه در این شرایط اشاره کرد و گفت: دستگاه دیپلماسی باید روشنگری بیشتری در این رابطه داشته باشد، تایلند از کشورهایی است که ایران رابطه توریستی، تجاری و اقتصادی مناسبی با این کشور دارد و چنین ادعایی در حالتی که این دو کشور روابط خوبی با یکدیگر دارند، غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه اتهام به دخالت یک ایرانی در حادثه دیروز در تایلند ابتدا از سوی پلیس تایلند مطرح شده است، گفت: ادعای پلیس تایلند را نیز به دلیل ارتباطات خاصی که صهیونیست‌ها در کشورهایی چون تایلند دارند، باید ارزیابی کرد.

روز گذشته و ساعاتی بعد از وقوع سه انفجار در بانکوک، پایتخت تایلند، وزیر دفاع اسرائیل  جمهوری اسلامی ایران را متهم به دست داشتن در این انفجارها کرد.

 رامین مهانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن رد ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن ایران در انفجار شهر بانکوک، تلاش آن رژیم برای تخریب روابط دوستانه و تاریخی بین ایران و تایلند را اقدامی واهی و بی ثمر دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet